Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunhool1979


hunhool1979
tag

Érdekesnek tűnik, jó lenne kipróbálni.

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Várható volt a további távolodás. Én arra tippelek, hogy szépen lassan a többi kínai márka is követni fogja.
Kíváncsi vagyok a tesztekre.

(#3) Aryon87 válasza Ricardo (#2) üzenetére


Aryon87
félisten

Szépen kivonulnak s megmaradnak maguknak, főleg hogy az EU is tiltja ki. Sajnos.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4) LosBlancosRM válasza Aryon87 (#3) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Lehet, hogy kevesebbet kéne lopniuk. Helyette fizessenek licence díjakat.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#5) Ricardo válasza LosBlancosRM (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem akarok állást foglalni egyik oldal mellett sem.
Azért azt meg kell jegyezni, hogy nem kell félteni se ezt, se azt az oldalt.
Ha használni szeretnének egy szabadalmat fizessenek érte. Ez nem vita tárgya. Az viszont lehet az, hogy az adott szabadalom birtokosa mennyit kér el ezért. Mert az is lehet tisztességtelen.
A vivo azt sérelmezi, hogy miután lejárt a nokiával a szerződés, az újra kötésbnél irreálisan magas árat akartak megszabni. Ők ezt nem hajlandóak megfizetni, és ezen megy a pereskedés.
Nem tudjuk (gondolom üzleti titok) sem a szabadalmat, sem a megszabott árat, sőt azt sem mennyi az adott szabadalom "reális" értéke.
Amit tudunk a hírekból , hogy előtte fizettek. nem trükköztek, fizettek. Aztán hirtelen nem akartak. Ez azért fura.
Nokia több gyártóval is pereskedik/pereskedett, szintén szabadalmak kapcsán. Ezek között voltak nem kínai gyártók is.
Érdekes módon ezek azóta szaporodtak meg, amióta a mobilos részleget bukták.
Mindenki gondoljon amit akar.
A Huawei egy másik okból került fekete listára. Ezt mindenki ismeri, és az okokról mindenkinek megvan a saját álláspontja, ne menjünk bele, mert egy külön topik is kevés lenne rá.
A világ (gazdasági, és politikai) haladási irányát elnézve, ez a távolodás csak erősödni fog.
Ezért is gondolom, hogy csak idő kérdése, és lesznek még gyártók akik követni fogják. Öt tíz év múlva meg majd meglátjuk ki hogy boldogul.
Egy biztos. Nekünk, felhasználóknak nem jó ez a új tömbösödés.

[ Szerkesztve ]

(#6) ShadowX válasza Ricardo (#5) üzenetére


ShadowX
őstag

Az igazi fejôstehén a szellemi szabadalom (jelen esetben a szoftverek). Hardvert már minden utolsó cég tud gyártani/gyártatni. Ráadásul az idôvel arányosan egyre olcsóbban lehet hardvert gyártani és azért többnyire egyszer fizet az ember. A szellemi javak az más tészta, ott lehet igazán lehúzni bárkit. Kíváncsi vagyok erre mit lépnek Kínában, mert az egy dolog, hogy magát a hardvert tudják koppintani (és egy idô után újat lerakni az asztalra), de szoftver nélkül a mobilos üzletág ugyanúgy nem ér semmit, mint megfelelô hardver nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7) Pirosász válasza Ricardo (#2) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ha nem kényszer, nem nyírja ki magát más gyártó.
HMS se jött össze, pedig ott sok dolguk nem lett volna az app fejlesztőknek.

(#8) A Molyember válasza Ricardo (#5) üzenetére


A Molyember
tag

Mindenki annyit ker a termekeert, amennyit akar. Ha tul magas az ar, nem az a megoldas, hogy tovabb hasznalja a ceg a termeket torvenytelenul, amin raadasul meg szep profitot zsebre is tesz az ertekesitesekbol, hanem az, hogy ha nincs mas megoldas, onkent kivonul az adott piacrol, betartva a hatalyos jogszabalyokat.

Kicsiben ez ugy hangzik, hogy te sem loptad a kilos kenyeret mikor 1000 ft volt, hanem inkabb korulneztel mashol, megsutotted magadnak olcsobban, vagy eppen meg sem vetted.

(#9) Ricardo válasza A Molyember (#8) üzenetére


Ricardo
félisten

A Huawei esetében pont ez történik. Igaz (a hasonlatnál maradva) nem az 1000 forintos kenyér ára volt a gond, hanem, hogy nem szolgálták ki őket.
Most sütnek maguknak.
Majd kiderül mekkora sikerrel.

(#10) Lami66


Lami66
őstag

Korábban az volt a baj, hogy a Huawei ezt kommunikálta (saját OS), de a fejlesztésben még nem jártak ott (és kajánkodott a techvilág, hogy hehe ez nem saját OS, csak egy aosp változat), mert csak egy aosp változatot tudtak hamar összedobni amiből fokozatosan kigyomláltak mindent amit a gugli rakott bele. De végig azt mondták, hogy ez saját OS. Hát most készültek el vele. Ha működőképes lesz, semmi kétség, hogy Kínán belül minden mobilt ezzel fognak eladni, és nemcsak a Huawei márkájuakat. Aztán ha minden működik szépen, szerintem kiviszik ezt nemzetközire. Európa meg hamar betiltja a Harmony OS-t, mert kínai kémprogram.
Még arra leszek kíváncsi, hogy a másik mobil platformot mikor kezdi korlátozni Kína. Mert az elég érdekes, hogy a guglival harc van, az ibetüsök meg háborítatlanul élik világukat Kínában.

[ Szerkesztve ]

(#11) Zsolt,72 válasza Lami66 (#10) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Utolsó bekezdéshez kapcsolódóan: [link]

(#12) Lami66 válasza Zsolt,72 (#11) üzenetére


Lami66
őstag

Az a privát sejtésem, hogy ezt a nagy kínai iSzimpátiát elég nagy iPénzek segítik a háttérben. Mert szok után, hogy Kínából elvitték az iGyártást, nem ezt a hivatalos reakciót várná az ember. De ha Kína nem korlátozza őket, majd korlátozza őket az Usa.

(#13) Pirosász válasza Lami66 (#10) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Azt mond meg nekem, hogy ha az AOSP+HMS nem kellett a fejlesztőknek/fogyasztóknak, akkor ez miért fog kelleni?
Arra nem voltak képesek a fejlesztők, hogy a Google helymeghatározást, vagy push-t lecseréljék a Huawei megoldására. Pl. a Cib alkalmazás fent van, de értesítés nincs.
Majd most a nulláról fogják megcsinálni, amikor erre nem voltak képesek? Nem hiszem.

(#14) Graphics válasza Pirosász (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég pici piacra fókuszáltál....

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#15) bostone


bostone
addikt

Ha ez a rendszer kilép hazai területről, foghatják a fejüket páran, akik eddig érdekeltek voltak. A kormány beállt a cég mögé, végtelen energiaforrást biztosít, ami hosszú távon egészen biztosan kifizetődik valamilyen módon, hiszen ma az információ valuta. Csak néhány kontinensen szorítsa ki a versenytársakat, már nincs kérdés.

(#16) jeni válasza hunhool1979 (#1) üzenetére


jeni
félisten

Használhatatlan lenne az EU számára.

(#17) Lami66 válasza Pirosász (#13) üzenetére


Lami66
őstag

Akkor ez miért fog kelleni? Nem fog kelleni. Az már látszik, hogy a Huawei elengedte a nyugati (guglifüggő) területeket a mobilos üzletágban, és a kínai belföldi piacra összpontosítanak. Aztán ha ott minden kerek, és sikeres lesz a Harmony Next, biztos nem maradnak Kínán belül. A gugli által elfoglalt területeket nem tudják visszahódítani ,mert a gugli tett róla, hogy a saját gms rendszere nélkül alapvető kényelmi rendszerek ne működhessenek (push üzenetek, online fizetés stb.). Kína majd tenni fog róla, hogy az ő ellenőrzése alatt levő területeken meg az ő rendszerük működjön. És már ott is leszünk, mint 50-70 évvel ezelőtt a secam/pal megosztottság idején. Nesze neked globalizáció, meg mézesmadzag "szabadon használható android rendszer". Olcsó poén: szabadon használható = az használhatja, akinek szabad.

(#18) Pirosász válasza Graphics (#14) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ez egy példa volt. Más piac se ölelte a keblére a HMS-t. A számok nem hazudnak.
Én anno szerettem a Windows Phone-t. Szidtam is a fejlesztőket, hogy hanyagolják. Google is gáncsolta, ahol érte. Itt is ugyanez lesz. Ugyanez van még így is, hogy Android.
Nem trollkodni akarok. Átérzem a Huawei-t kedvelők helyzetét. Anno ugyanebben voltam. :D

(#19) paatrick válasza Ricardo (#9) üzenetére


paatrick
őstag

Anno a Nokia is kitalálta hogy süt magának MeeGo-t Android helyett, aztán mivel senki nem fejlesztett rá ment is a levesbe. Majd kitalálták hogy jó lesz a Microsoft és ők lesznek a Windows phone istenei, aztán mivel senki nem fejlesztett rá ment is a levesbe. :DDD

Amíg Kínán belül vannak addig életképes ez a projekt csak. Ahogy kilépsz onnan és a legtöbb külső embernek már kéne a gmail, youtube, facebook, instagram már borul is az egész mert ezek Kínában be vannak tiltva.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#20) guni válasza Pirosász (#13) üzenetére


guni
tag

Arra mondjuk kíváncsi lennék hogy egy szerveroldali szolgáltatást hogyan cserélnél le úgy hogy az appfejlesztőknek nem kell külön kezelni.

(#21) dabadab válasza guni (#20) üzenetére


dabadab
titán

Ha jól követtem, ezek mind kliensoldali macerák (a szervertől megjön az apphoz a push notification, csak a telefon kijelzőjére nem kerül már ki).

DRM is theft

(#22) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Érdekes lesz ha egy ideig kapható lesz itthon is.
Emlékszem pár esetre amikor a boltban előttem álló hozta vissza a huawei készüléket, mert azon nem volt play áruház meg gapps, kínos pillanatok voltak azok mindenkinek.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23) xsjado93 válasza paatrick (#19) üzenetére


xsjado93
senior tag

A MeeGo szerintem nem azért ment a levesbe, mert nem fejlesztettek rá, hanem mert az exmicrosoftos ceo lecseréltette a WP-re.
A MeeGo ma is tovább él Sailfish OS néven :) Nem is értem az EU miért nem önt bele több lóvét, meg úgy en bloc a nagymúltú európai mobil ipar feltámasztásába.

Your life is a lie.

(#24) gilfoyle válasza xsjado93 (#23) üzenetére


gilfoyle
őstag

Mert akkora lemaradása van szoftverellátottság terén, hogy senkinek nem éri meg pénzt önteni bele, mert átlagjúzer nem venné. Arról nem is beszélve, hogy nem elég egy szoftver, kellenek alternatívák is adott feladatra.

Az eredeti témához visszatérve én nem érzem nagy veszteségnek a Huawei kiszorulását a mobil piacról.

[ Szerkesztve ]

(#25) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Én örülök ennek. Azért túl sok innováció az elmúlt pár évben nem igazán jött. Hajlítható telók már piacon vannak egy ideje. De pl kijelző alatti kamera továbbra sincs. OS-ek terén kb nulla a fejlődés. Számomra az nem innováció, hogy egy alkamazás nem 1 másodperc alatt, hanem 0,2 másodperc alatt nyílik meg. Meg az sem, hogy tudok bőrhőmérsékletet mérni!? :D Az egymillió Hz kéfrissítés meg... De legalább mostanában (már 5 éve) már napsütésben is látható a kijelző. Hátha az OS-ek terén végre fejődés lenne, tágulna a piac. Bár, a fogyasztói szokások rombolják le az innovációkat. Lsd LG. Állati jó telóik voltak, innovatívak. De, a hype nagyobb volt a Samsung és az Apple oldalán, így az évről évre kiadott, 1-2%-kal "jobb" eszközök a nulla innovációval legyűrnek mindent.... Szomorú világba érkeztünk.
Ha valaki nem ért egyet, akkor várom az elmúlt 3 év áttörő innovációit amelyet szinte minden gyártó használ! :))

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#26) Zsolt,72 válasza dajkapeter (#25) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Valóban nincs még forgalomban megjelenítő alatti kamera (és szenzor), mert ez nem kis feladat a gyártók számára. A jó hír az, hogy dolgoznak rajta.

(#27) this is life válasza xsjado93 (#23) üzenetére


this is life
Ármester

Elop vsz, likvidátornak lett felvéve anno a nokiához, levezényelni a symbian wp váltást, mert addigra a nokia mobil részlege, megkezdte a haláltusáját.
A Sailfish-be pénzt önteni dőreség lenne, végtelen forrásokkal is kétséges lenne a sikere a gms-el szemben. Lásd wp, hms,bada,symbian. A meego-t nem most hanem 10 évvel ez előtt kellett volna megtámogatni forrásokkal, mára ez hajó elment.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#28) xsjado93 válasza gilfoyle (#24) üzenetére


xsjado93
senior tag

Azért nem olyan nagy ez a lemaradás:
https://docs.sailfishos.org/Support/Help_Articles/Android_App_Support/
Rosszat nem tenne az EU-nak, ha ilyen téren is tudna függetlenedni Amerikától, szerintem. Szomorú, hogy még az oroszok is nagyobb potenciált láttak benne:
https://techcrunch.com/2022/03/01/jolla-cut-ties-russia/

Your life is a lie.

(#29) gilfoyle válasza xsjado93 (#28) üzenetére


gilfoyle
őstag

Valóban vannak alkalmazások, elismerem. Még választék is van. Sok alkalmazás több mint egy éves,gondolom nem véletlenül. Így én sem biztos hogy váltanék és a jól bejáratottak helyett valami mást használjak.
Nekem továbbra is az a a véleményem, hogy egy pénznyelő lenne a mostani nagyok ellen indítani bármit is és a sikere is kétséges lenne.
Az oroszoknak meg nagyon kell bármi ami alternatíva.

(#30) strogov válasza bostone (#15) üzenetére


strogov
senior tag

Eddig volt HMS ugyanezekkel a feltételekkel, és kutyának nem kellett pedig legalább APK ment vele. Most, hogy már teljesen különálló fejlesztő környezet, API lesz biztos tömegesen fognak átállni a fejlesztők.

Kínának eddig is kb. végtelen erőforrása volt, de a biztonsági szempontból sokkal fontosabb windows-t se tudták kidobni. Pedig a KKP külön csinált red flag linux-ot erre.
Igazából még az android-nak is linux kernel kell, mert a google sem képes önállóan saját rendszert fejleszteni. Bőven sok nekik az ami fölötte van.

(#31) bostone válasza strogov (#30) üzenetére


bostone
addikt

Valójában csak az első gondolatom volt, amit fölvetettem.

Annyi változás történik a világban, egy tíz évvel ezelőtti önmagunkban kialakított képről el sem hinnénk, hogy az akkor a valóságnak megfelelt.

Egy kontinens jövője vagy a bolygó jövője hogyan alakul ebben a hatalmi harcban kiszámíthatatlan, ha a történelmi tényeket nem vesszük alapul.

Kína sok éven keresztül nem botlott ellenállásba, a felszínen nem, és ilyen látványosan biztosan nem.

A sok apró összetevő közül ez lehet az egyik, amely elmozdítja az inga nyelvét.

Nem tudom mi fog történni. Olyan kevés hozzáféréshez jut egy átlagember, ami a valós információkat illeti. Jobb lenne visszatérni ehhez a beszélgetéshez pár év múlva.

(#32) A Molyember válasza Ricardo (#9) üzenetére


A Molyember
tag

Pontosan. :K En kivancsi vagyok, mit hoznak ki ebbol. Annyi biztos, hogy nem egy-kettore fogjak ezt veghezvinni. Komoly marketingre lesz szukseguk, ha nyugaton ezt az uj rendszert fel akarjak futtatni.

(#33) Ricardo válasza A Molyember (#32) üzenetére


Ricardo
félisten

Annyi előnyük van az eddigiekkel zemben (Windows mobile, bada, tizen ), hogy nem teljesen nulláról kell majd mekivágni a nyugati kalandnak. Az otthoni piac hatalmas, így ott bőven meg lehet erősödni.

(#34) Antosz


Antosz
tag

Érdekes, hogy a Huawei szakít, míg EU próbálja a másik oldalon rávenni az Apple-t, hogy engedélyezze a harmadik féltől származó alkalmazások telepítését is az AppStore-on kívül. Némi ellentmondást érzek. Jogos a következtetés, hogy ezáltal a Huawei-t kizárhatják az EU piacról? Vagy csak én látom rosszul a dolgokat.?

Apple iPhone 13 - Apple Mac Mini M2 (2023)

(#35) strogov válasza Antosz (#34) üzenetére


strogov
senior tag

A huawei marginális szereplő lett az EU piacon így majdnem mindegy mit engedélyez a verseny szempontjából. Ezen kívül nem volt szó arról, hogy nem engedélyezi, csak az APK-t nem támogatja, és ez is csak egy feltételes jövő idő.

(#36) Antosz válasza strogov (#35) üzenetére


Antosz
tag

Ja így már értem. Na majd kiderül, hogy mit találnak ki végleges megoldásként.

Apple iPhone 13 - Apple Mac Mini M2 (2023)

(#37) Kevin8997 válasza Zsolt,72 (#26) üzenetére


Kevin8997
tag

De szelfi kamera mar a zte axon 20-ban kijelzo alatt volt 2020ban. Es a samu fold 3ban is mar igy volt. Van mar technologia csak nem eleg jo.

[ Szerkesztve ]

(#38) dave987 válasza Pirosász (#7) üzenetére


dave987
aktív tag

Miért írod folyamatosan hogy a HMS nem jött össze meg nem kellett az embereknek? Még a szankciók ellenére is globálisan 3.helyen vannak,Kínában pedig 2.helyen,alig lemaradva az Appletől. Csak a tisztánlátás kedvéért… Európa elég kicsi piac...

(#39) dabadab válasza dave987 (#38) üzenetére


dabadab
titán

Miért írod folyamatosan hogy a HMS nem jött össze meg nem kellett az embereknek?

Hát mert nagyjából ez történt.

Európa elég kicsi piac...

Wut? :DDD

DRM is theft

(#40) Graphics válasza dabadab (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lakosság arányosan EU kicsi, mégha fizetőképesség szempontjából nagy is.

EU lakosainak száma 450 millió...
Oké, ha bővítjuk Oroszország is ide tartozik... De ők kihúzták magukat a piacról.
Szóval , ha jók az adatok akkor nagyjából olyan 700 millióval matekozhatunk. ( Föld lakosságának 1/9-1/10-e kb.)

De egyelőre többen élnek Kínaban és Indiában, márpedig ez két elég nagy piac.

De ez picit jobban szemlélteti.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#41) dabadab válasza Graphics (#40) üzenetére


dabadab
titán

A piacoknál a fizetőképes kereslet számít, nem a létszám.

DRM is theft

(#42) Graphics válasza dabadab (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Lakosság arányosan EU kicsi, mégha fizetőképesség szempontjából nagy is."

Valóban , írtam is.

Ázsia mekkora fizetőképesség szempontjából? :)

És ez most csak Kína:

India:

Highlights:
India’s smartphone shipments declined 3% YoY in Q2 2023 (April-July). Though it was the fourth consecutive declining quarter, the magnitude of the decline reduced considerably. 5G smartphones’ contribution to total smartphone shipments reached a record of 50%. With an 18% share, Samsung led India’s smartphone market for the third consecutive quarter. It was also the top 5G brand. vivo maintained its second position. It was the only brand among the top five to experience YoY growth. Samsung surpassed Apple to become the top premium segment (>INR 30,000 or ~ $366) brand. Apple continued to lead the ultra-premium segment (>INR 45,000 or ~$549) with a 59% share. OnePlus was the fastest growing brand with 68% YoY growth, followed by Apple with 56% YoY growth .
Click here to read about India smartphone market in Q1 2023.

[link] forrás

Biztos lényeges az EU piac ezek után? Nem mondom, hogy porszem, vagy homokszem, de azért máshol lényegesen több mobilt lehet eladni.

Érdekes módon Indiának még a Samsung is külön figyelmet és modelleket szentel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.