Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#302) JulianSinulf válasza Tomika75 (#265) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A P1P+AMS árban jobban megéri.
A kérdés, hogy mennyire hiányoznának az X1C extrái.

X1C-nél nem kell dobozolni, bár az itt látott üvegházas doboz nagyon tetszetős.
Eleve van benne extra venti (egyelőre nem tudom, hogy ez mennyire jó vagy sem, 1 kg anyagot kikapcsolt állapotában nyomtattam el).
Világítás és kamera, ami szerintem jó dolog, mert bármikor otthagyhatom, kiülhetek a nappaliba és telón figyelhetem, hogy mit történik. Teljes képernyőn.
A spagettit van, hogy észreveszi, van, hogy nem. Több tárgy nyomtatásánál nálam egyszer bejelzett. Küldte az üzit telóra, mert épp nem figyeltem kamerán. Nem volt semmi, rányomtam, hogy folytassa és folytatta.
Majd egy másik nyomtatásnál nem jelzett be. Vagy több idő kellett volna neki. Szintén több tárgy volt az asztalon. Én állítottam meg. A harmadiknál bejelzett, egy tárgyat kellett volna nyomtatnia.
Nekem tetszik a színes kijelző is. Szoktam is használni.
A kamera nem csak timelapse-t csinál, hanem teljes videót is. Csak legyen benne elég nagy SD kártya.
A lidar működik texturált lapnál is. Legalábbis a flow kalibrációt elvileg megcsinálja. Én úgy hallottam. Az első réteget nem tudja vizsgálni.
Az első réteg vizsgálatánál a tiszta asztalt leszkenneli (ez a texturált lap miatt nem megy, de dolgoznak rajta, szóval nem kell leírni), majd az első réteg nyomtatása után megint megvizsgálja. Ez kimarad. Ellenben a flow kalibrációs részt megcsinálja.
Felismeri, hogy milyen lap van benne, mert a lapok kódosak és az első csík előtt megnézi.
Az kicsit zavaró lehet, hogy a súgó szerint a flow kalibrációt végezzük cool plate-tel, majd utána cseréljünk lapot. Amíg nem történik tekercs csere, vagy nem kapcsolod ki, addig megtartja. Így az első után nem is szoktam a többi nyomtatásnál csinálni. Mondjuk olyat is hallottam, hogy a szál vastagsága a tekercsen belül változik és emiatt érdemes lehet.
Ha van annyi pénzed, én az X1CC-t ajánlom. Ha szeretnéd testre szabni és spórolni, akkor a P1P-t.
Az X1CC-nél nálam február közepét írt ETA-ra, de február elején megérkezett a lakásra.
A foglalás után talán még aznap éjjel jött a levél, hogy fizethetek. Másnap megvolt a nyomkövetési szám. Aztán mondjuk ültek pár napot, míg kikerült a raktárból. Lehet, hogy nem fért már a kocsiba és csak meghatározott napokon van elszállítás. Aztán máshol is állt 1-2 napot. A németeknél mostanában nem volt túl jó a helyzet. Meg az sem mindegy, hogy milyen messziről jön. Ha Berlin, Hamburg környékéről, akkor kell két nap, hogy leérjen a bajorokhoz. Meg voltak sztrájkok is. De azok megszűntek, mert meg tudtak állapodni a szakszervezettel. Most már csak az emberhiányt kell leküzdeniük. A doboz sérüléseit sajnos a németeknél is összeszedheti. Gyakran kapom sérült dobozzal a dolgokat. Főleg a nagyobbakat. Szerencsére eddig csak a dobozzal voltak gondok (kopp-kopp-kopp).
Majd elfelejtem. A CoolPlate is nagyon jó. Nem tudom sokaknak mi baja van vele. Annyira sima lesz a tárgy alja, valami eszméletlen. Csak azt simogatnám.
Első körben összeragasztóztam, mert az az ajánlás. A nyomtatás ment, csak hát a tárgy alja... Lemostam IPA-val az egészet a lapról és utána ragasztó nélkül nyomtattam rá a PLA-t. Semmi gond nem volt. Kihűlt és lejött a tárgy. Persze texturált lapról sokkal könnyebb leszedni. Most arra nyomtatok. De igazán nekem mindegy, hogy milyen az alja. Jelenleg.
CoolPlate-nél arra kell figyelni, hogy míg a Bambu jól tapad, addig a Prusa már kevésbé. Én inkább 50 fokon használtam.
Bár a ház venti tényleg hangos 100%-on, 70%-on már elég csendes. A ház belső hőmérséklete 7 órás nyomtatásnál sem ment 35 fok fölé 55 fokos asztallal és 215 fokos hotend-nél. Az elektronika hőmérsékletét sajnos nem írja.

Ma érkezett ismét frissítés a Studio-ból. Sajnos az általam létrehozott anyagbeállításokat már megint törölte. Lehet, hogy én is áttérek az alternatívára, bár még nem próbáltam.

@fabula: Szerintem nem csak a szappan jó, hanem a mosogatószer is. Mi általában Prill-t használunk. Elég erős zsír eltávolító hatása van. Pont ma mostam. Hétvégén a prusament-ekkel nem sikerült a nyomtatás. Előtte egy tekercs Galaxy Silver-t elnyomtattam gond nélkül. Ebben van némi csillámló anyag. Aztán se a sima szürke, se a sárga nem ment. Érdekesség, hogy a Bambu-val meg tudtam nyomtatni, letapadt.
Lemostam a lapot Prill-el, majd áttöröltem azért IPA-val is. És ami a hétvégén utoljára nem ment (voron kocka), azt simán kinyomtatta ma.

Összeraktam az áttekercselőt. Nem volt egyszerű a nyomtatás a tapadás miatt. És hiába a flow kalibráció, így is kellett csiszolgatnom rendesen.
Aztán valami nem is stimmelt az elektromosan hajtott keréknél, így végül kézzel görgettem át az 1 kg anyagot. Még mindig gyorsabb volt, mint a szerkezet nélkül.
Most arról megy a nyomtatás, eddig gond nélkül.
Közben néztem, hogy a prusament tekercs közepe kartonlap. Úgyhogy nem is kell több tekercset nyomtatnom egyelőre, mert a kartonlapból levágok pár mm-t (mondjuk 1,75 mm-t, mert ennyi a szál vastagsága) és máris be kell férnie az AMS-be.
A segéd tartót sem kellett kinyomtatnom. Ha a szárítóból tudok nyomtatni, akkor a szárítóból át is tudom tekercselni az anyagot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.