Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alusky


Alusky
aktív tag

A címből azt hittem ez valami új járvány. :D

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#2) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Inkább nyugat párti vagyok, de azért a RISC-V-t már ne buzergálják, mert akkor jöhet pl a Linux is következőnek (meg még jobbasn elmérgessedhet a viszony). Ha jobbat tud kihozni belőle Kína, mint a nyugat az ARM-ból, akkor el kell "lesni" időben :D egyébként meg hagyni és fejleszteni ezerrel a "saját" architektúrákat.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) Elrood


Elrood
őstag

Kérdés, hogy mire gondoltak eredetileg:
* az RISC-V ISA-hoz
* vagy megtervezett RISC-V magokhoz való hozzáférésre.

Az ISA korlátozásával nem mennek semmire, mert nyílt és elérhető bárkinek.

A megtervezett magok felől már foghatóak, pl. SiFive-nak megtilthatják, hogy magokat licenszeljen Kínába. Mivel már Kínában is fejlesztenek RISC-V magokat (olyan is van, amit bárki megvehet, lásd: [link]).
Szerintem bármilyen korlátozással már elkéstek, nem tudják a terjedését akadályozni.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#4) popacsek


popacsek
csendes tag

Még jó, hogy szabad piac van, meg piacgazdaság...
Ja nem ... Az USA monopolizálta a core IT-t, és most úgy gondolja, hogy visszaél a helyzetével. Nem ez az első eset.

(#5) Darmol


Darmol
senior tag

Má' bocs, de Neumann János Magyarországon sajátította el a matematikai tudásának nagy részét, és ez a tudás vezetett végső soron a mai modern számítógépekhez. Tehát Magyarországnak vétójoga van minden digitális számítógép gyártásával, alkalmazásával, stb. kapcsolatban.
Nem röhög! Az amcsik konkrétan ezt a logikai levezetést komolyan gondolják!

Valójában az erősebb kutya b***ik helyzete áll fent, csak az amcsik szokásos idegesítő nyafogásától kísérve, mivel nem tudják tartani a lépést. Kevesebbszer kéne erőszakkal megközelíteni a problémákat, inkább munkával és intelligenciával kéne próbálkozni.
Kb. #2-vel értek egyet.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#6) ddekany


ddekany
veterán

A cikk a kockázatok felméréséről szól, nem arról, hogy betiltják a RISC-V ISA akárhol. Persze az aktivisták akkor is ezen fognak itt pörögni... na mindegy.

Amúgy meg, eleve ne használjanak erkölcstelen nyugati ISA-t, hiszen ott a LoongArch... ;]

(#7) Stauffenberg válasza popacsek (#4) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez az 1970-es évektől uralkodó pátoszos, romantikus regényekbe illő "szabad piac" eddig is csak mítosz volt, mára pedig egyértelmű a szakítás ezzel a paradigmával. Nem tudsz úgy gazdasági és technológiai háborút vívni, hogy közben a gazdasági szereplőid tizenöt cent megtakarításért kilapátolják a gyártástechnológiát és szellemi tőkét olyan országokba, akik tökéletesen leszarják az versenypiaci szabályokat.

(#8) devast válasza ddekany (#6) üzenetére


devast
addikt

ISA-val nem tudnak semmit kezdeni, svajci a dolog, es licensz ügyileg rendben van (értsd: szellemi termék, nem lehet ráfogni, hogy usa technológia van benne). Mint már említették a konkrét implementációk, azok foghatók.

(#9) hapakj válasza Darmol (#5) üzenetére


hapakj
aktív tag

Kevesebbszer kéne erőszakkal megközelíteni a problémákat, inkább munkával és intelligenciával kéne próbálkozni.

Itt Kínáról beszélsz? :D

(#10) ncc1701


ncc1701
veterán

Nagyon nehéz a fogkrémet visszatuszkolni a tubusba...

(#11) Reggie0 válasza popacsek (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Az onvedelem nem visszaeles. Az egesz vilag erdeke az, hogy a kinaiak ne tudjak felturbozni az elnyomo rendszeruk terjeszteset, aminek egyik eszkoze pont a megfigyelo rendszerekben alkalmazhato processzortechnologiak korlatozasa.

[ Szerkesztve ]

(#12) ddekany válasza ncc1701 (#10) üzenetére


ddekany
veterán

Tegyük hozzá, hogy 10+ éve még máshogy viselkedett a kínai vezetés, és úgy nézett ki, hogy mennek szabadabb irányba. Aztán lett a nagy hátraarc (a mostani vezetéssel), ami azóta egyre csak durvul személyi kultusz irányba.

[ Szerkesztve ]

(#13) Duck663 válasza Reggie0 (#11) üzenetére


Duck663
őstag

A világnak az is érdeke, hogy az USA ne legyen egyeduralkodó. De Európa ezért semmit sem tesz. A Nokiát is hagyták tönkretenni, az amerikaiak által.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) E.Kaufmann válasza Duck663 (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Így igaz. Az EU-nak is meg kell erősödni, katonailag is saját lábra állni, valamint nagyobb integrációra törekedni, az ez ellen ágálóknak meg szabad az út. (még ha ebbe a csoportba mi is beleeshetünk)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15) ddekany válasza Duck663 (#13) üzenetére


ddekany
veterán

Persze, csak ehhez kéne egy másik pólus is, ami nem valami elborult diktatúra, hanem valami emberibb...

(#16) Reggie0 válasza Duck663 (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Erdeke, csak nem mindegy ki lesz a masik uralkodo. Kina, Oroszorszag tokeletesen alkalmatlan ilyenre, a vilag segglyukai.

(#17) Duck663 válasza E.Kaufmann (#14) üzenetére


Duck663
őstag

Európa működése teljesen más kávéház, mint Amerikáé, és azt a működési modellt itt nem is lehet alkalmazni, mert az egyenes út egy polgárháborúhoz. Mi adja az EU erejét? Az erős tagállamok. Honnan van Brüsszelnek pénze? A tagállamoktól. Ahhoz hogy a tagállamoknak legyen pénzük, egyéni teljesítmény kell, amit ha szépen összeadogatunk, akkor adni fogja egy erős Európa teljesítményét. Erre kell koncentrálni, a tagállamoknak a masszív megerősítésére, de ma inkább gátolják, és nem erősítik. Integráció? Nem, na az pont nem kell! Nem integrálni kell, hanem a tagállamok együttműködését segíteni, és serkenteni, államok szintjén is, és a vállalatok szintjén is, hogy egymást húzva növekedjenek. Arról nem beszélve hogy az idióta szabályozásokat, amelyek még az európai vállalatokat is elűzik innen, kukázni. Tetszik, nem tetszik ez a helyzet. Észszerűsítés kell, észszerű célokat kell meghatározni lásd pl gépjárművek terén, vagy inkább azt mondom környezetvédelem terén. Informatika. Mije van Európának? Semmije. Nokiát kinyírták, ARM, Imagination, angol, már nem EU tagok, és hát nem sok híja volt, hogy amerikai kézbe kerüljenek. Azaz, senki és semmi nem védi őket igazán, lehet Kínát meg az oroszokat szidni, de legalább megvédik amijük van. Mindenkinek van közösségi oldala, van egy halom amerikai, van kínai, van orosz, sőt még nekünk is volt, (iwiw) amíg el nem adták az idióta telekomnak, akik örültek, mint majom a banánnak, de annyira nem volt elképzelésük, hogy mit kezdjenek vele, hogy szépen hagyták leépülni, majd bezárták, de Európának, egy-két kósza próbálkozástól eltekintve, ez sincs, komoly, erős, nagy piacot birtokló nincs. Nincs félvezetőgyártás, Amerikának van, Kínának van, Oroszoknak bakker nekik is van, jó az más kérdés, hogy milyen, de van nekik, itt ez sincs. Ha megnézzük mindegyik óriási piacot fed le, óriási forgalommal, de itt egyik sincs. Ezek megvalósításához nem integráció kell, azzal nem fog megvalósulni semmi sem, csak még inkább központosul a hatalom, de az sohasem visz előre, egyszerűen azért, nem mert azok akik birtokolják a hatalmat, annyira félnek majd az elvesztésétől, hogy gátolni fognak minden olyan törekvést, ami növekedéshez vezet, mert a növekedés, egyenlő potenciális konkurencia! Egyszerűen annyit kell tenni, hogy célul kell kitűzni, és megcsinálni, ellentmondást nem tűrően. Azért, hogy lássák, hogy változtatni kell a gondolkodásukon, az erős tagállamoktól nem félni kell, az erős vállalatoktól nem félni kell, mert ezek fogják adni összességébe Európa erejét, egy-egy tagállam erejét, ehhez egyfajta példát kell mutatni.

Ami a haderőt illeti, úgy fél éve találkoztam egy kutatással, ahol azt vizsgálták, hogy melyik országban milyen arányban fognának fegyvert, az országuk megvédéséért, ha megtámadnák őket. Ez ugye elég aktuális mostanság, nos nyugaton, az hogy lesújtó a helyzet az nem kifejezés, ha jól emlékszem 75-90%-a a megkérdezetteknek, azonnal dobbantanak az országból. Ha jól emlékszem a Finnek és a balti államok voltak igazából azok, akik harcolnának a hazájukért és itt még csak a hazájukról van szó, nem Európáról. Igen, kétségtelen teljesen egyetértek, hogy szükség lenne egy tisztességes, önálló európai haderőre, de most őszintén, ilyen hozzáállással, mégis hogyan? Erre pedig még csak azt sem lehet mondani, hogy célul kell kitűzni és megcsinálni, ha nincs ott a fejekben a szándék.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#18) ddekany válasza Duck663 (#17) üzenetére


ddekany
veterán

"75-90%-a a megkérdezetteknek, azonnal dobbantanak az országból"

Nálunk valószínűleg fel se merülne komolyabban a katonai ellenállás. Ha Oroszország kiterjedne Ukrajna területére, tippre harc nélkül terjedhetne tovább Magyarországra, hiszen jó pozíciókért cserébe a kormány asszisztálna egy fokozatos átalakuláshoz. Persze a NATO/EU lehet, hogy rázná a kardot, de az helyi vezetés akarta ellenére aligha fognak Magyarország területén harcolni.

(#19) E.Kaufmann válasza ddekany (#18) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pont tegnap néztem meg a "Captive state"-et, nem olyan jó, mint hájpolták, de azért elgondolkoztató volt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) Duck663 válasza ddekany (#18) üzenetére


Duck663
őstag

Ebben a kutatásban Magyarország nem szerepelt, illetve a közép és déli-európai államok, nem tudom milyen okból. Egyébként, "Ha Oroszország kiterjedne Ukrajna területére, tippre harc nélkül terjedhetne tovább Magyarországra". ki terjedt, ki felé folyamatosan? Én azt gondolom, hogy az oroszok nem szándékoznak megtámadni sem minket, sem senki mást, nekik a fekete tengeri kijárat kell, Európával megvoltak kereskedelmi szinten. "Persze a NATO/EU lehet, hogy rázná a kardot, de az helyi vezetés akarta ellenére aligha fognak Magyarország területén harcolni." A helyi vezetés akarata ellenére?! A helyi vezetés pontosan tisztában van azzal, hogy a NATO-ra nem számíthatunk egy konfliktus esetén, csak ezt így nem mondják ki. Különben, miért az intenzív fegyverkezés? Megjegyzem az oroszok randalírozását, Kína sem nézné szívesen, talán tétlenül, ők teljesen más politikát folytatnak, lásd Afrika, és működik!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#21) ddekany válasza Duck663 (#20) üzenetére


ddekany
veterán

Gyerekkoromban már próbálták, hogy fokozatosan Szovjetunió részévé váljon Magyarország, csak aztán ugye szétesett. Akkor is megvolt a kollaboráns vezetés, most is.

Kína talán azt nézné szívesen, ha Oroszország szétesne, és aztán apránként gyarmatosítaná.

(#22) Duck663 válasza ddekany (#21) üzenetére


Duck663
őstag

Megváltozott a világ. Egyébként mi van itt, ami értékes lehet nekik? Erőforrás? Kereskedelmi útvonal? Nem. Csak egy pici piac vagyunk, nem több. Hidd el, attól, hogy itt randalírozzanak a legcsekélyebb mértékben sem kell tartani. Akiknek kell, azok a balti államok, ott joggal tartanak egy orosz terjeszkedéstől. Bár szerintem az oroszok egyfajta Kína politikát próbálnak folytatni, csak nem hagyják.

Van konfrontáció Kína és Oroszország között, mert a kínaiak a szomszédos orosz területekbe folyamatosan invesztálnak és ez az oroszoknak nem tetszik, csak hát az oroszok meg nem teszik ezt, nem invesztálnak a saját területeikbe. A kínaiaknak erőforrás kell, nem annyira a terület. Ott pedig vannak erőforrások, rendesen! De megjegyzem, nyugat is ezekre az erőforrásokra hajt!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#23) FireKeeper válasza ddekany (#18) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem igazán látom az okát miért kéne meghalnom egy lövészárokban egy olyan országért, ami kis túlzással nem tesz/tett semmit értem. fizetem az EU legnagyobb arányú adóját és nem kapok vissza belőle lófaszt se, ezért kéne harcolnom? arról ugye nem is beszélve hogy igen lenne aki még tapsolna is ehhez.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24) E.Kaufmann válasza FireKeeper (#23) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

1. Nem kell. Most az Ukránok azok, mint amik mik voltunk a török időkben a nyugatnak.
2. A ruszkik becsszóra megállnak Záhonynál... Hol is láttam ilyet? Ja 1939. Ott is csak kicsit felpofozták a lengyeleket, még meg nem támadási szerződés is volt. Jó is volt az nehéz időkre budipapírnak...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25) Duck663 válasza E.Kaufmann (#24) üzenetére


Duck663
őstag

Látod, ennyit érnek a szerződések!

#23 FireKeeper: Egy idézet mindössze, jó? "Ne azt kérdezd, hogy mit tud érted tenni a hazád, hanem azt, hogy te mit tudsz tenni a hazádért!" JFK

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#26) ddekany válasza FireKeeper (#23) üzenetére


ddekany
veterán

A tradicionális ötlet, hogy nem a szinte mindig cinikus/romlott vezetésért küzdessz, hanem hogy neked és gyerekidnek jobb helye legyen. Mert mindig van rosszabb vezetés is, aki még annyira sem tekint a saját kutyájának, mint az előző. De, ezt erősen felrúgja, hogy manapság el is lehet költözni (míg mondjuk 100 éve ez nem volt reális legtöbbünkek).

(#27) Darmol válasza ddekany (#21) üzenetére


Darmol
senior tag

"Gyerekkoromban már próbálták, hogy fokozatosan Szovjetunió részévé váljon Magyarország"'
Ez konkrétan egy orbitális marhaság.

"Kína talán azt nézné szívesen, ha Oroszország szétesne, és aztán apránként gyarmatosítaná."
Kína egészen biztosan szívesen látta volna ezt úgy tizenöt éve. Persze azzal a kitétellel, hogy a szétesés közben a világ legnagyobb nukleáris arzenálja hirtelen elpárolog. Vagy legalábbis maradéktalanul Kína kezébe kerül. Jelenleg azonban sokkal inkább szükségük van egy erős (de nem túl erős) szövetségesre akik ráadásul diplomáciában (értsd: nem "csatahajó diplomácia") a világ legjobbjai, ezért inkább szövetkeznek velük (és Iránnal, és Törökországgal, sőt egy kicsit Indiával is minden kardcsörtetés ellenére) a nyilvánvalóan kollektív becsavarodott nyugati blokk visszaszorítására.
Nézzük a nyugati blokkot: Az USA az EU-ban gyenge szövetségest akar, ezért tönkreteszi a gazdaságát, majd ezzel a felállással akarja visszaállítani a hegemóniáját. Hadd ne mondjak semmit.
Az EU-nak és így nekünk is az lenne a legjobb, ha az EU rohadt gyorsan leszakadna az USA-ról, és független gazdaságot építene ki, minimálisan olyan szinten mint az oroszok (amitől az EU gazdaság nagyon-nagyon messze van). Esetleg az sem ártana, ha nagyon gyorsan elkezdenének puncsolni annak az országnak, amelyik a közeljövőben potenciálisan a Földön akkora élelmiszer termelő lesz, hogy lekörözi a bolygó maradékát. Az EU a mezőgazdaságának összeomlása előtt sokkal jobb pozícióban van a tárgyalásokhoz, mint utána lesz.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#28) Darmol válasza FireKeeper (#23) üzenetére


Darmol
senior tag

Pont így. Ha az ország vezetése nem tud elkerülni egy háborút, menjenek szépen az ő gyerekeik és az ő sleppjük a frontra.

#24: De azért gondolkozzál el azon, hogy az ukránok 85%-a miért is nem akar menni és meghalni a jelenlegi vezetés kedvéért. Talán (természetesen csak talán) nem is akkora a háborút támogatók aránya, mint azt hallani a fősodor médiában.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#29) ddekany válasza Darmol (#27) üzenetére


ddekany
veterán

A világ komplikált... az USA közel sem szent, finoman szólva, de a kisebb és a nagyobb rossz között azért kéne tudni választani. Az orosz meg kínai érvelések terjesztése aligha segíti a jobb életet errefelé.

Persze, lehet sokan arra számítanak, előbb utóbb AI-val beskatulyáznak mindenkit, a netes hozzászólásai alapján többek közt, és akkor úgy vagy vele, jobb, ha tőled ilyesmit találnak. Franc tudja.

(#30) Duck663 válasza ddekany (#29) üzenetére


Duck663
őstag

Miért az amerikai érvelés segíti? Nézd mi van Ukrajnában. Annyit ér az amerikai érvelés. Nem számítanak se az Ukránok, se mi, sőt egész Európa sem. Azt kell látni és megérteni, #24 E.Kaufmann utalt is rá, bár nem így gondolta, hogy hiába vannak itt bármiféle papírok, szerződések, egyetlen dolog számít, az érdek. Nyugat számára az amerikai érdek, (sajnos az amerikai és nem az európai!) minden más mehet a szőnyeg alá. Ha valamit el akarunk érni, bármilyen területen, azért nekünk kell küzdeni, mert senki, SENKI más nem fog tenni értünk semmit.

Az az előbb-utóbb beskatulyázás meg, már most erre használják, pont tegnap láttam erről egy cikket. Nem is kell írnod semmit, pofa alapján elég nagy pontossággal megmondja merre csavarodik, több adattal meg pontosít.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#31) ddekany válasza Duck663 (#30) üzenetére


ddekany
veterán

Nyilván az ideális állapot (a cél), hogy mi magunk erősek vagyunk. Ezt szerintem nem is kell leírni. Ettől függetlenül válogatni kell, hogy kinek a malmára hajtod a vizet. De ez is evidens kéne legyen...

(#32) Darmol válasza ddekany (#29) üzenetére


Darmol
senior tag

"de a kisebb és a nagyobb rossz között azért kéne tudni választani"
Én azt választom, hogy a gyerekeim nem csak ne menjenek háborúba, de nem is kéne éhezniük a jelenlegi inkompetens EU vezetés miatt. És ez érvényes a jelenlegi inkompetens magyar vezetésre is.

" Az orosz meg kínai érvelések terjesztése aligha segíti a jobb életet errefelé."
Az "errefelé" a PH-t takarja? A véleményem saját, és a hozzáférhető információk elemzése alapján hozom létre. Ha hasonlóságot vélsz felfedezni, akkor az pl. olyasmi miatt lehetséges miszerint én nem csak az után kezdtem el baromságnak tartani a 31 ezres ukrán veszteséget miután az ukránok bejelentették, hogy valóban az. Sőt, a félmilliós orosz veszteséget is teljesen nyilvánvaló baromságnak tartom. Stb.

De ha visszatérünk a topikhoz: Az USA mindenáron korlátozni próbálja Kínát a számítástechnika területén ami megfelel annak, hogy próbál mindenkit visszarántani magához a pöcegödörbe. Csak azért mert már nem a többiek fején ül kényelmesen, hanem belecsusszant, és újra fel akar mászni a fejekre. Tehát alapvetően a szomszéd tehene is dögöljön meg. És te alapvetően ezt a politikát támogatod. Remélem mindenki számára nyilvánvaló, hogy az lenne a helyes politika ha mindenki arra törekedne, hogy együtt jussanak ki mindannyian. Nem mellékesen: a kínaiak ez utóbbit kommunikálják, az oroszok is ezt kommunikálják. Ezért mindenki feléjük fordul aki ki akar jutni a gödörből. (Az, hogy mennyire gondolják komolyan a kínaiak az más tészta.)
De tisztázzuk: Én nem szeretném, ha az USA bedőlne (bár erre sajnos egyre nagyobb az esély).
Én versenyt akarok, és nem csak az USA és Kína között. Számomra az a nagyon fontos, hogy az EU versenyben legyen (minden USA szándék ellenére), ugyanis én itt élek. Szeretnék utalni arra, amit annak idején az Intel - AMD kapcsán mondtam mikor a Ryzent 1. gen-t fikázták a kékbögrések. Ők azt szerették volna, ha az AMD hűlt helyét is beszántják:
Nem egészen értelmezhető értelemmel ez a hozzáállás, mert a verseny nekünk átlagembereknek jó.

Én azt szeretném, ha az EU egy AMD pályát futna be, de jelenleg inkább a VIA útját járják. Az USA pedig az Intel útját. De te azt szeretnéd, ha nem illetném kritikával a jelenlegi elcseszett vezetést, mert neked ez így teljesen rendben van (mert szerinted a kritika orosz meg kínai "propaganda"). Szóval inkább én kérdezem: Miért képviseled a kínai érdekeket?

"ersze, lehet sokan arra számítanak, előbb utóbb AI-val beskatulyáznak mindenkit, a netes hozzászólásai alapján többek közt, és akkor úgy vagy vele, jobb, ha tőled ilyesmit találnak. Franc tudja."
És ez "Az emberiség nagy részével szemben nem teljesen idióta, mert képes önálló véleményt alkotni" skatulya lenne?

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#33) ddekany válasza Darmol (#32) üzenetére


ddekany
veterán

"Remélem mindenki számára nyilvánvaló, hogy az lenne a helyes politika ha mindenki arra törekedne, hogy együtt jussanak ki mindannyian."

Nyilván. De ugye az is világos, hogy ez Kína jelenlegi politikai vezetésével kb. lehetetlen. Meg ugye az is világos, hogy erősen érződik az ITCafe-n a kínai soft power hatása. Én nem szeretném, ha ez "hard powerré" válna errefelé, és ez utóbbi ezért rendkívül irrtál.

(#34) Darmol válasza ddekany (#33) üzenetére


Darmol
senior tag

Kína jelenlegi gazdasági ereje mellett bármilyen kínai vezetéssel kb. lehetetlen. Az USA külpolitikájában nem az országok politikai berendezkedése számít, sohasem számított. Az usákoknak ellenség mindenki, akit nem tudnak a sárba tiporni így vagy úgy.
Nem Kína miatt lehetetlen, hanem az amcsik hulladék hozzáállása miatt.
A legvéresebb diktátorokkal is puszipajtások, ha azok tőlük veszik a fegyvert, mert így tőlük függenek. A semleges státuszhoz az a minimum, hogy engedjék a katonai támaszpont létesítését.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#35) ddekany válasza Darmol (#34) üzenetére


ddekany
veterán

Ez ilyen, hogy a birodalmak rivalizálnak, gyilkolásznak, stb. (Míg ki nem írtjuk egymást a tech fejlődésével.) De már csak saját önös érdekeidet nézve is érdekes indikátor, hogy melyik hogyan bánik a saját területén belül élőkkel. Avagy hol élnél szívesebben (pl. Kína és USA közt).

(#36) Reggie0 válasza Darmol (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Mindig is szamitott, hiszen a kommunistakkal nem paktaltak le, sot pont a kommunizmus proliferacioja ellen kuzdottek. Ez sajnos a kinaiakrol nem mondhato el.

(#37) Darmol válasza ddekany (#35) üzenetére


Darmol
senior tag

"hogy melyik hogyan bánik a saját területén belül élőkkel."
Aham. Segítenél egy kicsit? Hol is verik szét mostanában erőszakkal a diáktüntetéseket?

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#38) Darmol válasza Reggie0 (#36) üzenetére


Darmol
senior tag

Nos igen. Azoknak a csúnya gonosz rossz komcsiknak köszönhetjük pl., hogy a fejlett világban a gyerekeket a megfosztották a munkához való joguktól... Tudod te mennyi pénzbe került a szipolyműhelyeket áttelepíteni a világ más részeire?? És persze ez a gyerekek személyes szabadságjogainak a lábbal tiprása is.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#39) Reggie0 válasza Darmol (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez kamu, raadasul pont a komcsi orszagokra jellemzo manapsag, hogy elterjedt a gyerekmunka.

Amugy a gyerekeknek sosem voltak igazan szabadsagjogai, ahogy most sincs, hiszen nem cselekvokepesek.

[ Szerkesztve ]

(#40) ddekany válasza Darmol (#37) üzenetére


ddekany
veterán

"Hol is verik szét mostanában erőszakkal a diáktüntetéseket?"

Senki ép elméjű nem mondja őszintén, hogy az USA akár csak egy lapon említhető tüntetések tolerálása szempontjából Kínával vagy Oroszországgal. Ezek után vajon te miért próbálkozol be ilyen dumákkal? Vagy érdemes-e veled beszélni, ha totál nem vagy őszinte, csak keresed a fogást a szócsavaró csatában? Nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.