Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ott már azért lehet valamit sejteni, hogy nem szűz teflonnal szerelik alapból.
Amúgy:
Total weight 111g
Weight of main unit 86 g

Ez most kábellel és kábel nélkül, vagy hogy kell érteni?

(#2) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Trust cuccokat a teszkóban szoktam venni, ezt is ott kell majd keresni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3) Jóember


Jóember
csendes tag

Háát, olcsónak/pénztárcabarátnak nevezni talán kicsit túlzás, mert hozzáteszek jó kétezret, és veszek egy Xtrfy MZ1-et. 🤔

Olcsónak szvsz egy Media-Tech kurzorkergető számít, 😇 és ugye abból is van "gamer", ha már... 😉

Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

(#4) SunMount3r válasza Jóember (#3) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elfelejted, hogy wireless. Azért ez sokat dobhat az áron.

[ Szerkesztve ]

(#5) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Trust egér 16k-ért? Itt mindenki .... ? - YouTube
Felőlem működhetne kvantum korrelációs vezeték nélküli technológiával is a jövőből, akkor is túlárazott lenne... :DDD

Jevons paradox

(#6) icp1970 válasza Aprósólyom (#5) üzenetére


icp1970
senior tag

Ennyiért szerintem is drága.

(#7) Busterftw válasza Aprósólyom (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

En sem ertem, ennyiert (akar 13k-ert) van Logitech G305 lightspeedes eger, ami kb verhetetlen kategoria, a piacon legjobb kapcsolattal.

(#8) Synthwave válasza Busterftw (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha kényelmesen meg tudod fogni. Mindenesetre annál kapcsoló- és talpcserével indul a buli, mert mindkettő legendásan gyatra. Energizer Ultimate Lithium AAA elem is kell bele (darabjáért egy ezres jó ár), mert a gyárival 99 gramm.

tl;dr: Annál sem 15 a 15, hanem inkább 20-21 (+forrasztás), ha jót akarsz.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#9) Busterftw válasza Synthwave (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

Szubjektiv.
Nem csereltem semmit, viszont Lithium elemet kapott.
Sot, itt kinn 31 euroert is kapni Amazonrol akar, en 38ert vettem plusz 10-es elem.

(#10) Aprósólyom válasza Synthwave (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Miért is cserélnél egy vadonat új eszközben kapcsolót? A gari is elvész...
Több éve nyúzom a legolcsóbb Logi egeret, a g102-t és semmi baja. Feltételezem abba is a legolcsóbb kapcsolók egyikét tették.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#11) Synthwave válasza Aprósólyom (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Más a sztenderd akkor. Kailh GM-ek, D2F-01F-ek vagy TTC Goldok után valahogy nem érzem az indítattást, hogy Omron (20M)-eket használjak, ha nem muszáj.

Kapcsoló miatt soha nem küldenék gariba egeret (ahogy görgő- vagy kábelesnél kábelgond esetén sem). Olcsóbban cserélem kategóriákkal jobbra, mint amennyibe a csomagküldés kerül (és még küzdeni sem kell a procedúrával), ráadásul gariban ugyanazt a kínai vackot teszik bele, ami eredetileg benne volt, és heteket várok rá.

Az egyetlen garanciás macera nálam az lehet, ha maga a szenzor/elektronika hal meg, de mivel az elmúlt 15 évben több tucat egér volt itt tartósabban (most is 16 senyved a sufni tövén; el kéne adni párat...) és csak eggyel volt ilyen jellegű problémám (és ott is azért, mert valami brutálisan gyilkolta az előző tulaj; lasszózás és társai...), azt hiszem, megkockáztatom a dolgot a jobb felhasználói élmény érdekében. Csak egyéni vélemény, eddig legalábbis bevált.

Akkor szerencséd van a G102-vel, de egyáltalán nem ez a jellemző, a Logi notórius az idő előtt lehaló kapcsolóiról (és vacak tappancsairól, beleértve a 40-45 ezres G PRO X Superlightot is), mert nem spec szerint feszeli őket. Ettől függetlenül az Omron (20M) Omron (20M) marad, mindenesetre vicces, hogy már a Turst, I mean a TRÁSZT is GM 8.0-kat rak az egereibe, miközben a Logi szó szerint filléreken lovagol.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#9) Busterftw: Objektíven filléres kínai switch és gagyi talp van hozzá, legfeljebb a te szubjektív ingerküszöbödet nem birizgálja.

"Sot, itt kinn 31 euroert is kapni Amazonrol akar, en 38ert vettem plusz 10-es elem."

Én meg megkímélten és hiánytalanul, postával együtt 5000-ért, az elemet meg egy ezresért/db. Pont annyira nem releváns, mint a külföldi vásárlás, mert az emberek döntő többsége nem fog öt országgal arrébbról rendelni, hanem jobb esetben megnyitja az arukereso.hu-t.

A best buy kategória egyik képviselője, de azért nincs kolbászból a kerítés; rendesen felszerelve nem annyi, mint a boltban (+~5-6k).

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#12) Busterftw válasza Synthwave (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

Es ebbol az atlagjoska mit vesz eszre? Objektiven semmit.
Ha a filleres kinai switch kiszolgal s mukodik tokeletesen, akkor tolem mehet.
A talpat sem nezegetem. Nekem sokkal fontosabb az ar es pl a lightspeed tech.

Szoval neked szubjektiven +5-6k, mindenki masnak fel van szerelve normalisan a dobozbol.

(#13) Aprósólyom válasza Synthwave (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Majd meglátjuk meddig bírja a kapcsolóm. :DDD
Viszont a tappancsai tényleg olcsóak. Csak egy vékony szivacs, aminek a seggére felvittek egy leheletnyi vékony teflont.... Kb. 3,5 évet bírt. A garancia lejárta után nem sokkal kezdett feljönni. Viszont viszonylag olcsón lehet rá venni itthon is univerzális "tappancskát". :DDD
Hyperglide márkából vettem kb 1 éve 1500 körül, amiben volt 8db pici kis korong. Igaz mára már nem látok ilyet sehol sem, csak egyedileg formázottat, speciálisan egy egérre.

Próbáltam már a D2F-01F-t anno egy Asus ROG- SICA-ba tettem. Más volt mint a gyári. Nem azt mondom, hogy jobb, hanem más.
A vicces pedig az volt, hogy a reakció idő tesztelésekor, sem lett eltérés. A Microsoft 1.1A-val alacsonyabb reakcióidőt tudtam elérni konzisztensen. (pedig az csak 125Hz + gyári öreg micro switch) Érdekes....
Most pedig egy Olyan Rival 300 van a kezemben, amiben a bal klikk Japó omron, D2F-01F, a jobb oldali pedig még gyári.
Jobban tetszik a gyári működése. Lehet nem strapa, de nekem megfelelőbb. Viszont a balt ki kellett cserélni a dupla klikk miatt.... :(((

Szóval szerintem nem igazán lehet a kattintás milyenségében jobban vagy rosszabbat kijelenteni objektív alapon.
Objektív alapon legfeljebb a tartósságban tehetünk megállapításokat. Hogy ki hogy fogja az egeret, milyen erővel kattint, és milyen kattintási érzetet/ellenállást/dinamikát szeret jobban, ezek már nagyon szubjektívek. Semmiképp nem mondanám jobban/rosszabbat egyiket másikat, hanem csak másnak.

Ugyan nincs sok tapasztalatom egerekkel (pár olcsó Logi, A4Tech régen, akkor jó volt most nem tudom milyen, Microsoft 1.1A, Rog SICA, Rival 300, Logi 102) de ezek alapján azt mondom, hogy nem érzek klikkben hatalmas különbséget. De ehhez az is hozzátartozik, hogy nem vagyok nagy szám játékos. :B Tök átlagos, átlagos célzással, átlagos reakció idővel. Szóval, ha jó napom van, akkor tudok 170-180ms-t, de átlagban átlag napokon inkább 200-260ms között jó nagy szórással, de kb. 210-220ms átlagga. :U

Jevons paradox

(#14) Synthwave válasza Busterftw (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az átlagjóska a Trust és a Logitech között sem érzi a különbséget, ahogy mondjuk a galaxisnyi szakadékot sem látja egy 1000 forintos random gagyi egérpad, meg egy PureTrak Talent vagy valami Artisan mestermű között, de akkor meg miről beszélünk?

Mindenki másnak is ugyanolyan gagyi kiegészítőkkel jön, mint nekem, legfeljebb csak nincs viszonyítási alapjuk/megfelelő tájékozottságuk a témában, hogy ez feltűnjön, esetleg felismerik, de jóval lejjebb rakják a lécet. Amit ebből ki akarok hozni, az az, hogy a vásárlóréteg információhiányától/igénytelenségétől/kompromisszumkészségétől önmagában még nem lesz valami jó.

--------------------------------------------------------------------------------

(#13) Aprósólyom: "A Microsoft 1.1A-val alacsonyabb reakcióidőt tudtam elérni konzisztensen. (pedig az csak 125Hz + gyári öreg micro switch) Érdekes...."

Nem annyira. Valószínűleg jobban passzol a kezedhez, egérhasználati szokásaidhoz.

"de ezek alapján azt mondom, hogy nem érzek klikkben hatalmas különbséget."

Több tucat után azt mondom, hogy vannak különbségek, nem is kicsik, és nem csak tartósságban. Még azonos kapcsolóval szerelt modellek között is (akár ugyanarról a típusról beszélünk, akár különbözőekről), mert egyrészt a switch-ek darabonként sem egyformák (ezért előny, ha a gyártó külön megjegyzi, hogy válogatott darabokról van szó, amiknél a szükséges aktuációs erő különbsége nem nagyobb +/- 5 gf-nél), plusz az sem minegy, hogy milyen az aktuátor kialakítása, van-e előfeszítés, és ha igen, akkor milyen, illetve hogy a gombok egybefolynak-e a tenyértámasszal vagy sem.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#15) Busterftw válasza Synthwave (#14) üzenetére


Busterftw
veterán

Arrol beszelunk, hogy olcsobban van joval ismertebb markabol wireless G305.

(#16) Synthwave válasza Busterftw (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itthon továbbra sem olcsóbb azért, mert külföldön valahol megvetted akciósan. Egy árban van a kettő. Az, hogy mennyire ismert a márka, megint csak irreleváns (noha tipikusan honi mentalitás azokat favorizálni, amik a csapból is folynak); a hír tárgyától elvonatkoztatva a legjobb egerek zömében olyan gyártóktól jönnek, amikről itthon sokan nem is hallottak (pl. Pulsar, G-Wolves, Vaxee).

Tényszerűsítve:
– a két cucc durván egy árban van
– szinte 100 százalék, hogy a Loginak érezhetően jobb wirelesse van (de ettől függetlenül vannak hasonló kategóriában mozgó implementációk más gyártóktól is, mert a G PRO Wireless óta mindenki belehúzott, s bár még nem általános, hogy szinte bámilyen vezeték nélküli jószágot bátran meg lehet venni akár versenyszintű játékhoz is, szépen zárkózik fel a mezőny, beleértve néhány "dzsunkát" is)
– a Loginak jobb a szenzora
– sanszos, hogy tovább bírja krafttal, mert a HERO szenzoroknak nevetségesen alacsony a fogyasztásuk
– a Trust sokkal komolyabb mikrokapcsolókkal érkezik
– valószínűleg a talpai is jobbak a Loginál, annak ellenére, hogy nem PTFE
– meg merem kockáztatni, hogy talán az encodere is az
– a kettő formailag nem azonos, így nem biztos, hogy ugyannak az embernek mindkettő lehet alternatíva
– a Trust szoftvert nem ismerem, de a G HUB nem egy nagy eresztés
– van, aki ragaszkodik az integrált akksihoz és a kábeles tölthetőséghez; itt a G305 alapból kiesik
– egyik sem pehelysúly, de Energizer Ultimate Lithium AAA elemmel és egy galacsin alufóliával a Logi tömege levihető 82 grammra
– ha a vásárlónak mindkettő megfelel formára/méretre/tömegre, látatlanban a Logi a biztosabb választás, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a hosszú távon nem járt volna jobban a másikkal (ha annak nem hulladék a wirelesse, és nem online FPS az emberünk fő profilja)

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.