Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nálam ki van kapcsolva, és tökéletesen működik, nincs semmi gondja, ha nem megy, sőt talán jobb is.

(#2) GoodSpeed válasza Tamás88 (#1) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Valószínűleg azért van alapból kikapcsolva, mert nem mindenki Windowst telepít. Egyébként meg hátránya nincs ha Windowst használunk, sőt.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#3) ergoGnomik válasza GoodSpeed (#2) üzenetére


ergoGnomik
tag

...sőt.

Ez a rész megérne egy bővebb kifejtést legalább egy link formájában!

(#4) ncc1701 válasza GoodSpeed (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Sajna a secure boot security szempontból egy komplett szemétdomb.
Nálam ki van kapcsolva, mert így lehet legegyszerűbben megakadályozni, h a w10 frissüljön.

(#5) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nálam ki van kapcsolva, azt mégis problémázás nélkül frissült.

(#6) King Unique válasza GoodSpeed (#2) üzenetére


King Unique
titán

Így van, a GPT partíciós sémának és az UEFI szerinti telepítésnek eleve kb. csak előnyei vannak a legacy BIOS/MBR sémával szemben, ahol a UEFI-nél eleve adja magát a bekapcsolt Secure Boot és az aszerinti telepítés. :K
A Secure Boot kikapcsolása max. esetleg pl. egyes Linuxoknál lehet indokolt, de ott is a népszerűbb és elterjedtebb disztribúcióknál (pl. Ubuntu, Mint, Fedora) eleve megoldott kb. 10+ éve a Secure Boot támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#7) King Unique válasza ncc1701 (#4) üzenetére


King Unique
titán

Mármint hogy Windows 11-re frissüljön a Windows 10, amihez pont nem létszükséglet a Secure Boot kikapcsolása, mivel eleve csak opcionális a frissítési lehetőség, amit pl. ezen és ezen screenshot is jól szemléltet, meg ugye csak a rendszerkövetelményeknek megfelelő PC-ken jelenik meg a közvetlen frissítési lehetőség. :)
+ Pro kiadástól pl. csoportházirendben eleve beállítható a funkciófrissítés célverziója, ahol utána meg sem jeleníti a Windows Update a Windows 11-re frissítés lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

(#8) ncc1701 válasza King Unique (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem speciel akkor is erre hivatkozik, h nem felel meg neki a gépem, mert legacy boot nem ok neki. :)

(#9) King Unique válasza ncc1701 (#8) üzenetére


King Unique
titán

:F
Secure Boot nyilván UEFI szerinti telepítésnél van és ott használható, ellenben ahol legacy (CSM), vagy más néven BIOS/MBR séma szerint van telepítve a Windows, ott nyilván értelme sem lenne a Secure Boot bekapcsolásának.

[ Szerkesztve ]

(#10) ncc1701 válasza King Unique (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez nekem ezer éves trükk, ügyfél "szervereket" is így telepítettem, h ragadjanak w10-en, ne okozzanak nekem plusz munkát. Majd mikor kirohad a vas, megy az aktuális windowssal az új gép.

(#11) King Unique válasza ncc1701 (#10) üzenetére


King Unique
titán

Ja, technikailag végül is lehet akár így is, de értelme szvsz nem sok van, ha a Windows Update-en eleve csak opcionális a frissítés Windows 11-re, csoportházirendben eleve beállítható a funkciófrissítés célverziója, stb. :D
Na meg ugye modern, UEFI-s PC-kre alapesetben eleve UEFI szerint telepítünk Windows 10/11-et, nem az elavult legacy CSM mód szerint, amely utóbbinál a bootolást pl. NVMe SSD-knél nem feltétlen mindegyik támogatja és afféle követelmény az UEFI. Bár lehet utólag is UEFI-sre konvertálni az MBR2GPT-vel, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#12) ncc1701 válasza King Unique (#11) üzenetére


ncc1701
veterán

Eleve csak sata ssd-t használok, ahol lehet. Notihoz van usb átalakítóm, ha behal, notiról elintézek mindent, imaget visszatöltöm, helyben lementem, visszaállok 1 óra alatt.
A házirend, ilyen-olyan beállítások egészen addig működnek, míg az ms eldönti, h nem kényszerfrissít neked egy patchel. Nem, köszi. Következő nap meg 100 ügyfél hív egyszerre, h nem megy.

(#13) PuMbA válasza ncc1701 (#4) üzenetére


PuMbA
titán

Secure Boot nélkül viszont nincs Resizable BAR, ha jól tudom. Jól tudom? Az meg kell, mert AMD és Intel VGA-k esetén akár 20-30% sebességet dob játékokban, de NVIDIA-n is lehetséges 5-10%.

[ Szerkesztve ]

(#14) King Unique válasza ncc1701 (#12) üzenetére


King Unique
titán

Az csak egy dolog, de modern laptopoknál és asztali PC-knél egyre gyakrabban már M.2 SATA / NVMe SSD szokott lenni, nem mindenhol használható 2,5" SATA SSD, meg van amikor akár még olcsóbb is az M.2 és az NVMe ugye jóval gyorsabb is.
A funkciófrissítés célverziójának beállítása gyakorlatilag Windows 10 1803-as verzió óta opció, vagyis jó 6 éve, azóta használható és működni is szokott, meg nemcsak a Windows 11-re váltás tiltható azzal, hanem pl. a Windows 10-verziók közötti funkciófrissítések is. Bár az utóbbi már nem téma, mert ott ugye a 22H2 az aktuális és egyben az utolsó verzió.
Nem kényszerfrissít, mert ugye le lett írva többször is, hogy a Windows 10 alóli Windows 11-re frissítés a Windows Update-en eleve csak opcionális, csak akkor telepíti, ha maga a felhasználó engedélyezi, ami már jó 3 éve így megy.
Ezzel a BIOS/MBR séma szerinti telepítéssel modern, UEFI-s PC-n elesik a felhasználó a GPT, UEFI és akár a Secure Boot előnyeitől, ha később Windows 11/12-re akar váltani, akkor meg konvertálhatja át UEFI-sre, vagy telepítheti újra a 0-ról, ami megint plusz vesződség.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem ki van kapcsolva, és működik a ReSizeBar.

(#16) FLATRONW válasza PuMbA (#13) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem szükséges hozzá. Az UEFI mód használata a követelmény.

(#17) PuMbA


PuMbA
titán

Köszönöm a választ, akkor ez letisztázódott bennem :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.