Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xpod


Xpod
addikt

Hurrá, nem kell tovább keresni, itt az indok, miért lesz megint minden elektronikai eszköz drágább. :((

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2) L.Edit válasza Xpod (#1) üzenetére


L.Edit
tag

A ciki a félvezetőipar megítélésének az lesz, ha az összes ilyen szükséges aprószarság bányászatának és előállításának a környezetterhelése is átkerül Amerikára/Európára.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#3) Alogonomus válasza Xpod (#1) üzenetére


Alogonomus
őstag

Hogy olcsóbbak ettől nem lesznek az elektronikai eszközök, az biztos, viszont az áremelkedés nem azonnal jelentkezne. A szállítási szerződéseket nem pár hónapos időtartamra szokták kötni, szóval ha Kína a továbbiakban esetleg tényleg bevezet exportkorlátozást, attól a korábbi szerződésekben szereplő mennyiségeket le kell szállítaniuk a kínai vállalatoknak az élő szerződésekben foglalt feltételekkel.
Amennyiben a már leszerződött szállításokat is blokkolni akarja a kínai vezetés, akkor tényleg eldurvulhat a dolog, mert úgy a reciprocitás alapján a fejlett világ vezetése is azonnal elvághatná a kínai gazdaságot a már "úton levő" nyugati termékektől is.

(#4) renoirba


renoirba
csendes tag

Persze itt nyugaton újra indul ezek termelése??? Ahol olyan okosak a döntéshozók, hogy az atomerő műveket bezárják, és a legrosszabb, legszennyezőbb szénerőműveket nyitják újra?

(#5) Xpod válasza Alogonomus (#3) üzenetére


Xpod
addikt

"Hogy olcsóbbak ettől nem lesznek az elektronikai eszközök, az biztos, viszont az áremelkedés nem azonnal jelentkezne. "

Erre azért ne vegyél mérget. Azért az elmúlt években nem egy alkalommal volt rá példa, hogy egy környezeti katasztrófa vagy politikai döntés következtében egyik hétről a másikra elkezdtek az árak felfelé menni pedig szinte biztos, hogy tóbb hónapra elegendő raktárkészlet volt alkatrészből és alapanyagból.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#6) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Évekkel ezelőtt leírtam ezen a fórumon, hogy a sok basztatás miatt Kína ezt fogja lépni. Kiröhögtetek...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Alogonomus válasza Xpod (#5) üzenetére


Alogonomus
őstag

A környezeti katasztrófa kapcsán és a politikai döntés kapcsán jelentkező áremelkedés két külön dolog.

A környezeti/természeti katasztrófa esetén fizikailag tényleg nem lehet árut szállítani, amitől értelemszerűen hirtelen felértékelődnek a már helyben rendelkezésre álló készletek, amitől felmennek az árak, viszont a szállítási útvonalak helyreállása után általában vissza is térnek az árak a normális tartományba. Erre ugyanúgy jó példa az Evergreen esete, ahogy a koronavírus hatására vécépapír, maszk és még sok egyéb termék átmeneti áremelkedése.

A politikai döntés viszont egy a hatalommal (vissza)élő lépés, amire semmi sem kényszerítette a feleket, csak a másik oldallal szembeni erőfitogtatás. A politikai döntésre tökéletes példa a szomszédunkban dúló háború hatására Nyugaton lefoglalt orosz vagyon, illetve az orosz területen lefoglalt nyugati vagyon és őrizetbe vett személyek esete, ami valószínűleg nagyon sokáig nem fog békésen megoldódni, és a Nyugat idővel ki is sajátítja az orosz vagyont, míg az orosz vezetés sok nyugati cég orosz vagyonát már ki is sajátította, a személyeket pedig túszcserére használta fel.

(#8) Taranti válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Taranti
senior tag

Én biztosan nem. Kína tulajdonképpen teljesen utolérte a nyugatot, mert "kvázi nélkülözhetetlen", és ennek az egyedüli oka a (mindig) profitéhes nyugati világ.

Amúgy meg:
"A civilizációs összeomlás azt jelenti, hogy úgy, ahogy ma funkcionál a rendszer, azokkal a be- és kimenetekkel, amiket megszoktunk, ekkora kibocsátással, energia- és nyersanyag felhasználással nem tud már sokáig működni. Ha így értelmezzük az összeomlást, akkor nincs is érdemi vita a megszólalók között. De ha nem beszélünk világosan arról, hogy mi várható, becsapjuk magunkat. De mit is kell csinálni azért Ürge-Vorsatz Diána szerint, hogy a bűvös másfél fokot ne haladjuk meg?
Radikálisan és gyorsan visszafogni a kibocsátást.
Annak a forgatókönyvnek is összeomlás a következménye, csak egy szándékolt összeomlás."

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) Duree


Duree
veterán

Kár Kínával ujjat húzni mert könnyen visszanyalhat a fagyi. Sajnos ennek a szenvedő alanyai mi leszünk, felhasználók.

duree54

(#10) Reggie0


Reggie0
félisten

"A gallium és germánium egyébként nem tekintendő ritkaföldfémnek, sokkal inkább ritka fémes vegyületek"

Azert ebben van par tevedes:
- A gallium es germanium nem vegyuletek, hanem elemek.
- A gallium nem femes elem, hanem fem.
- A gallium es a germanium egyaltalan nem ritka.
- A ritkafoldfem nem azt jelenti, hogy ritka az anyag.

(#11) 8th


8th
addikt

Ugyanezt tenném Kína helyében.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#12) Gargouille válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Gargouille
őstag

"Évekkel ezelőtt leírtam ezen a fórumon, hogy a sok basztatás miatt Kína ezt fogja lépni. Kiröhögtetek..."

Óóó, ezt én is megkaptam, mikor egyik cikk alatt felhívtam rá a figyelmet, hogy ez mekkora zsarolási potenciál. Meg lett mondva, hogy hülye vagyok, mert bármikor nyitnak máshol egy új bányát ha Kína nem ad nyersanyagot... :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#13) pilóta válasza Gargouille (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát pedig pont ez fog történni. Megnyitják az új bányákat, brutál importvámot tesznek a kínai ritkaföldfémekre, hogy kompenzálják az árkülönbséget, aztán kína kenheti a hajára.
Annyi, hogy jó drága lesz, de hát attól is jó drága lesz, hogy kína izmozik vele...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) Alogonomus válasza pilóta (#13) üzenetére


Alogonomus
őstag

Még csak új bányákat sem kell nyitni, csak újra kell indítani a bányászatot és feldolgozást azokon a helyszíneken, ahol a Kínából sokkal olcsóbban beszerezhető alapanyagok hatására korábban felfüggesztették a termelést. Bolondak lettek volna a fejlett országok a saját tartalékaikat, sőt még drágábban is kitermelni, ha Kína olcsón kínálta a saját tartalékait, miközben a saját területén okozott vele környezeti pusztítást.

(#15) Kolbi_30 válasza Alogonomus (#14) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Azert az nem ugy van ,hogy ujrainditjuk egy gombnyomásra...ha pl földalatti volt itt ott a termelés es leallitottak, és felhagytak a bányát, van hogy nem lehet ismét elkezdeni a kialakult körülmények miatt(visszarabolt biztosítások,tömedékelès, szalagrendszerek eltavolitása...stb). Vagy ha igen nem azonnal hanem sok hónap, esetleg par ev múlva csak.
Külszíni, esetében is függ a kiépített "ökoszisztéma" állapotától..

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#16) Darmol


Darmol
senior tag

Borítékolható volt, hogy az emberek megint nem látják a fától az erdőt.
Merthát sorra nyilatkozzák a taiwani cégek, hogy ugyan már nem érinti őket a dolog (legalábbis rövidtávon). Ugyi? Mekkora lúzerek a kínaiak!
Na ja, csak a gallium és germánium nem a chipgyártásban jelentős, hanem pl. a szenzor és kijelző technológiában. Száloptikai rendszerekről rémlik valakinek valami? Tessék egy pillantást vetni Dél-Koreára, ők most mennyire tapsikolnak. Japánban is mekkora nagy nagy örömtáncokat lejtenek.
Bányák újranyitása csettintéssel, vagy mi? És ha igen, a feldolgozó üzemek is csettintéssel? Tegyük fel ott áll minden szükséges berendezés évtizedek óta lezsírozva, gombnyomásra indul minden, és a szükséges szakembereket zombiként visszarángatták a sírból. Esetleg mesterséges intelligenciával helyettesítették mer az mostanában mindenre (is) képes. Évtizedekkel ezelőtt mekkora termelő kapacitás volt kiépítve (ami rajtra készen áll), és most mekkorák az igények? Milyen minőségi előírások voltak akkor, és milyenek most?
De senkit nem akarok mindenféle kellemetlen tényekkel összezavarni. Hadd menjen ez a nagy gazdasági szabadságharc (hú de ismerős ez a kifejezés valahonnan...).

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#17) Kolbi_30 válasza Darmol (#16) üzenetére


Kolbi_30
őstag

:DD Egy uj bányát elindítani ami mélyművelésű kb 10 èv. Kiepiteni korè az üzemeket, horror összeg, nyugaton is. Vajarok, mernokok toborzása sem egyszerű...Külszíni ugyan ez csak rövidebb idő a megvalositás. De ja egy csettintes. Ha van is felhagyott banya, azt ujra kell gepesiteni, az is tobb ev

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#18) pilóta válasza Kolbi_30 (#17) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vannak amúgy most is bányák, azokat nem olyan bonyolult azért bővíteni.
De kína jól csinálta, szépen elvitte a piacot az olcsó termeléssel, most az csinál, amit akar.
Egy darabig. Pont mint az oroszok a gázzal. Csak nehogy ugyanúgy járjanak a ritkaföldfémmel a kínaiak, mint az oroszok a gázzal (hint: pont úgy fognak...). Azt sem lehetett kiváltani legalább 10 évig, aztán egy év alatt megoldódott...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19) Reggie0 válasza Darmol (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Galliumot sokkal tobb orszagban allitanak elo(del koreaban es japanban is) es az a kritikusabb. Germanium pedig egy kikerulheto anyag a legtobb esetben, most is a termeles nagyreszet napelemek viszik el, nem a szenzorok.

[ Szerkesztve ]

(#20) Cefet válasza pilóta (#18) üzenetére


Cefet
aktív tag

Miért, szerinted hogy jártak az oroszok a gázzal? Nem tudják eladni? Az EU csökkentette a függését? Nem, csak 5-7x drágábbra cserélte. De egy olyan esetben, ahol a nyersanyag 94%-a egy kézben van, ott mi lesz? Én a kínaiak helyében a maradék források kormányait is szankciókra ösztökélném, ahogy a ZUSA csinálta. Csak hogy értsék.

(#21) pilóta válasza Cefet (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, pontosan ez történt, nem tudják eladni. Az ára nem 5-7x drágább, javaslom nézz meg egy aktuális tőzsdei árat, pont annyi most, mint a háború előtt volt, csak nem az oroszoktól veszi európa jobbik fele.
Putyin arra számított, hogy ezzel majd jól sakkban tartja európát, éhen fognak fagyni a németek. Aztán láttuk mi lett. Nem jött be. Kínának sem fog...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) Kolbi_30 válasza pilóta (#21) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Itt ment a media an, hogy megfagynak a nemetek, meg mindmeghalunk az orosz gaz nelkul... Mas ertelmesebb orszagban ezt mar akkor sem hittek el...de az lng dragabb es a szallitasa is a tengerentulrol neccesebb. Igy dragabb is, bar nem annyival mint amit itt reklamoznak/tak.
Es amugy banyat boviteni sem ket perc, de valoban nem tart addig mint nyitni masikat..

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#23) 8th válasza Kolbi_30 (#22) üzenetére


8th
addikt

Meg hát. Sőt éhen is halnak. Heti 2x. :D

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#24) Gargouille válasza pilóta (#13) üzenetére


Gargouille
őstag

"Hát pedig pont ez fog történni. Megnyitják az új bányákat, brutál importvámot tesznek a kínai ritkaföldfémekre, hogy kompenzálják az árkülönbséget, aztán kína kenheti a hajára.
Annyi, hogy jó drága lesz, de hát attól is jó drága lesz, hogy kína izmozik vele..."

Az a vicc jutott eszembe, hogy hogyan teszed a hűtőbe az állatokat, tudod csak kinyitod a hűtőt, kiveszed a zsiráfot és berakod az elefántot. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25) Darmol


Darmol
senior tag

Nincs is itt semmi probléma. Megnyugodva hátra lehet dőlni.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#26) joysefke válasza Kolbi_30 (#22) üzenetére


joysefke
veterán

elég nagy szerencse volt, hogy elmaradt a tél...

(#27) Reggie0 válasza joysefke (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

A globalis felmelegedes miatt azert nem akkora szerencse.

(#28) himpike válasza joysefke (#26) üzenetére


himpike
aktív tag

La Nina.

(#29) himpike


himpike
aktív tag

2008 körül kezdett emelkedni a réz ára és ezek a lehetőségek már akkor mind felmerültek szóval nagy jóstehetségnek nem kell venni ha valaki "előre eltalálta" az eseményeket. Hacsak nem később született. Maradjunk annyiban hogy ezzel sem megy majd Kína semmire.
A cuccok bányászata környezetszennyezéssel jár, a legtöbb nyugati ország meg nem akar gágogó Greenpeace aktivistákat látni a tévében. Ezért kerülhetett Kína egyáltalán képbe a kitermelés kapcsán. Majd egy másik fejletlenebb ország örömmel átveszi a szerepét, addig meg elcsöveznek a bezárt bányákkal amiket korábban forint-ötvfenért gondolom fel is vásároltak nyugaton.

(#30) sh4d0w válasza himpike (#29) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Kina azert kerult kepbe, mert olcsobb - mivel tesznek a kornyezetvedelemre. Ha majd egyszer ok is megkovetelik, hogy a cegek feleljenek meg az eloirasoknak, akkor majd ott sem lesz olyan olcso.

https://www.coreinfinity.tech

(#31) himpike válasza sh4d0w (#30) üzenetére


himpike
aktív tag

A lényeg hogy Kínában nincs szakmai érdekképviselet és sztrájk sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.