Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave79


Dave79
tag

Nem találtam ilyen fórum témát ezért nyitottam ezt, egy ilyen vásárlásán töröm a fejem mivel olcsóbb mint a dns-323 és a specje alapján nagyon sokat tud, csak az a kérdés hogy tényleg ilyen jó-e a gyakorlatban is. Érdekelne minden tapasztalat hardveresen és szoftveresen is a készülékkel kapcsolatban.

(#2) Encian válasza Dave79 (#1) üzenetére


Encian
tag

Ajánlom dlinkhelp olvasását.

Nekem ilyen eszköz működik otthon. Kicsit nehézkes torrent töltésre rábírni /gyárilag nem támogatja/, de a fenti linken a megfelelő dolgok elérhetőek hozzá. Valamiért egyszerre nálam csak 3 különböző le/fel töltés megy, többnél lefagy. Másnak voltak/vannak gondjaik az 1Tb-os merevlemezek kezelésével, nálam 500Gb-os Samsunggal semmi baj nem volt.

(#3) Dave79 válasza Encian (#2) üzenetére


Dave79
tag

Köszööm a választ 250-es seagate hdd lenne benne torrnetre és adat megosztásra lenne használva 2 noti között hálózaton.

(#4) Pali79 válasza Dave79 (#3) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nekem is ilyenem van a dlinkhelp oldalom található 2.15hu magyarnyelvű FW-vel és webian-nal kiegészítve jól megy rajta a torrent és a többi cucc is, csak ha az NTFS particiót preferálod inkább akkor van szívás :O

(#5) Encian válasza Pali79 (#4) üzenetére


Encian
tag

Neked nem fagy 3-nál több aktív torrentnél? Nálam a Chili legutolsó verziója fut.

(#6) Dave79 válasza Pali79 (#4) üzenetére


Dave79
tag

Szia!

FAT32-? mert a hdd amit beletennék egy aszatilból jön ki és NTFS, konvertáljam át szted?

(#7) Pali79 válasza Encian (#5) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nem próbáltam még 3-nál több torrentet egyszerre, kicsi a sávszélem :O
A dlinkhelpen azt írják 9-ig mennie kéne. Én a webianba levő transmissiont használtam inkább. Szükségem lenne az NTFS-re ezért most a gyári FW van rajta, de azzal meg a torrent nem akar menni :O

(#8) Pali79 válasza Dave79 (#6) üzenetére


Pali79
aktív tag

A válasz egyértelmű: NEM
A NAS telepítése úgy megy, hogy betolod a vinyót, USB-n rádugod a gépre, megvárod amíg feltelepül automatán mint egy pendrive. Sajátgép ikonján jobb klikk->kezelés. A megjelenő ablakba bal oldalon kiválasztod a lemezkezelés menüt, az ablak jobb oldalán ki fogja adni, hogy milyen lemezeket lát. Kitotózod melyik lehet a NAS és törlöd az összes particiót róla. Ezután kikapcs, USB kihúz, LAN bedug, bekapcs, telepítő program indít. Ha a dlinkhelpről teszed fel a 2.15 magyar FW-t akkor egy teljes amgyar felületet kapsz, ezután ha felrakod a webiant akkor már megy is a torrent meg minden. Ja a lényeg: EXT2, EXT3 fájlrendszert használ ez az FW. Fontos a telepítés előtt NE legyen formázva a vinyó!!!

(#9) Dave79 válasza Pali79 (#8) üzenetére


Dave79
tag

Ha átkonvertálom? Nem szeretném a 250 GB adtot elbukni és menteni se nagyon tudom hova, NTFS-sel sehogyan se megy? Torrent klien rész normális használható?

(#10) Pali79 válasza Dave79 (#9) üzenetére


Pali79
aktív tag

Látom nem látod a lényeget :) No akkor megmondom a frankót: szal a NAS működéséhez kell egy operációs rendszer mivel, hogy az is PC. A telepítés során kerül fel a linux kernel és a szükséges dolgok a működéshez és a kezeléshez. Ez úgy történi, hogy a vinyót 3 particióra ossza. Ebből 1-et használhatsz te, ezt fogod látni hálózati meghajtóként, a másik 2-öt a rendszer használja. Tehát a telepítés csak úgy megy végbe, hogy ha a berakott vinyó nincs formázva. Vagyis megy akkor is ha van rajta valami de törölni fog mindent, mivel a linux kernel és a többi cucc ext2 particiót igényel. A gyári FW-vel a 3. általad is használható partició NTFS marad, de ezzel több probléma is volt (hibásak voltak a beírt fájlok).

Konklúzió: mindenképp le kell mentened az adatokat a vinyóról mert letörli a telepítés!!!

(#11) Dave79 válasza Pali79 (#10) üzenetére


Dave79
tag

köszönöm a választ, így már vágom a dolgot, de azt hittem hogy a NASban van memória oda telepít. Nem gondoltam hogy a HDD-re tolja az OS-t.

(#12) Pali79 válasza Dave79 (#11) üzenetére


Pali79
aktív tag

Örülök, hogy segíthettem :C

(#13) Dave79


Dave79
tag

Esetleg tud valaki egy eladót jóárasítva?

(#14) Dave79


Dave79
tag

Esetleg tud valaki egy eladót jóárasítva?

(#15) Pali79 válasza Dave79 (#14) üzenetére


Pali79
aktív tag

Mostanában nem láttam használtan ha erre gondosz. Újonan 19 és 23 között kapható.

(#16) Dave79


Dave79
tag

Tudtok adni nekem egy stabil FW tipust torrent klienssel és valami használható leírást hogy mit tud az az FW?

(#17) Pali79 válasza Dave79 (#16) üzenetére


Pali79
aktív tag

letöltés: http://tomi.belcom.hu/dns313/DNS313-215HU.EXE
leírás: http://www.dlinkhelp.eu/index.php?topic=37.0

De önmagában csak mint hálózati adattároló működik ezzel a magyar FW-vel. A torrenthez külön dolgok kellenek. Én a webian-t javaslom, abba benne van egy csomó minden, többek közt a torrent is:

bian.extra.hu

(#18) royalka


royalka
őstag

Hali all. Én is fontolgatom hogy szert teszek egy ilyenre, de most akkor hány torrentet tudok futtatni max. Nekem kb 20-30 db egyidejű futtatására kéne. Válaszokat köszönöm.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#19) Pali79 válasza royalka (#18) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ment PÜ, de a 30 sok sztem neki. Ez nem egy csúcs PC, sztem teljesítményben olyan PI szinten lehet. :D

(#20) joja


joja
csendes tag

Nekem a gyári FW + Mldonkey + Sancho kombinációval 5 torrent (+3 queue) lefagyasztotta a rendszert. Abban kérnék segítséget, hogy hogyan tudom ismét elindítani az mldonkey core-t. Alapbeállításként, ha jól tudom indulnia kellene, de a core FW-en keresztüli boot után továbbra sem érhető el. Köszi a segítséget.

(#21) joja


joja
csendes tag

Nagyon jó lenne némi segítség vagy támpont. a 4080-as port hallgat (böngészőn is próbáltam elérni az mlmonkey-t). Több helyen is olvastam, hogy egy .sh file után kellene beírni hogy start, de így (windows, egyébként az ubuntuval nem sikerült mountolnom a nas-t) nem tudok 1-ről a 2-re lépni, totál elakadtam. 1 alkalommal történt már ilyen, akkor a file-ok törtlését követő reboot, új mlmonkey segített, de ez hosszú távon nem opció. Kérlek segítsetek.

(#22) Knaliret


Knaliret
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a NAS funkció mellett igen fontos lenne a printserver szolgáltatás. Ezt egyes oldalak említik, míg máshol hallgatnak felőle. Valakinek vannak tapasztalatai eme printszerver funciókról?

(#23) Pali79 válasza Knaliret (#22) üzenetére


Pali79
aktív tag

A 313-asnak nincs print szervere csak a 323-asnak, de azt nem ismerem.

(#24) Dragon válasza Pali79 (#10) üzenetére


Dragon
tag

Helló!

Amit írtál, hogy hibásak voltak a beírt fájlok sajna előjött. (főleg jpg-nél és SSH-n keresztül). Hogyan tudom orvosolni?
Köszi.

(#25) Pali79 válasza Dragon (#24) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát tudtommal csak úgy, hogy nem használsz NTFS-t :( Mást még eddig nem sikerült kitalálni az okosoknak, de az a gyanúm, hogy már nem is foglalkozik senki se a kérdéssel. Mindenki azt mondja használj 2.15 HUN fw-t azzal nincs gond, és tényleg nincs vele gond.

Jut eszembe valaki mondott egyszer olyat, hogy gyári fw-vel csinált olyat, hogy az EXT particiót megnövelte az NTFS rovására és oda tölt le, ilyenkor jók lesznek a fájlok.

(#26) Dragon válasza Pali79 (#25) üzenetére


Dragon
tag

:(
A http://tomi.belcom.hu/dns313/ oldalon a csomagban nincs benne már a Fw. ha jól látom

(#27) canniball válasza Dragon (#26) üzenetére


canniball
nagyúr

Dehogynincs...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28) snefi2


snefi2
csendes tag

Hello

van valakinek otlete hogy lehet resetelni a kutyut?
valamiert nem elerheto halozatrol. :(
elkeri a dhcp servertol az ip-et aztan nemtortenik semmi.
nem lehet pingelni se :(
probaltam mar dhcp nelkul is de ugyse alitotta bea 192.168.0.32 -ot.
reset gomb nyomasara aztirjak hogy flush-olni kellene neki de nemtortenik semmi.
valakinek van otlete?

Udv:snefi

(#29) Dragon válasza canniball (#27) üzenetére


Dragon
tag

Megtalálva... :)
Problém az most, hogy zöld a led :) 1TB-ből 900GB szabad. Ha rádobok egy 3GB-os állományt akkor piros lesz...
Ötlet valakinek?

(#30) Dragon válasza Dragon (#29) üzenetére


Dragon
tag

Még annyi, hogy ha USB-re rákötöm, akkor nem piros, csak ha hálózaton van.

(#31) Pali79 válasza Dragon (#29) üzenetére


Pali79
aktív tag

Sztem ne foglalkoztasson amíg működik rendesen, nekem is volt már mindenféle színű, most épp kék, de nem jelent semmit.

Más: többen kérdezték már, hogy miként boldogul a torrentekkel: nos nálam éppen 29 megy (persze nem mind letölt), eddig simán megy és még a CPU-t se terheli túlzottan :)

(#32) lorumLaci válasza Pali79 (#31) üzenetére


lorumLaci
tag

heló

ha jól emléxem a wdtv-n láttalak ;)

pont egy ilyenen gondolkodom a wdtv mellé.
neked honnan/milyen fw van rajta?
ill. jól értem, hogy mindenféle linuxokat tesztek rá és az indul?

(#33) canniball válasza lorumLaci (#32) üzenetére


canniball
nagyúr

No azért nem úgy kell elképzelni, hogy rárakhatsz egy teljes értékű op.rendszert. :N Linux alapú (vagy milyen) fw van hozzá, ami okosítható bizonyos "modulokkal" (torrent, miegymás).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34) lorumLaci válasza canniball (#33) üzenetére


lorumLaci
tag

vágom! :R

a GigaLan kár, hogy vakítás csak :F

direkt GigaLAN-t építetetm ki a lakásban, hogy valahol ketyeg, majd egy ilyen hangtalan NAS & more ( :B ) , de így sok értelme nem lesz, hacsak nem PC-t teszek a helyére.

ha még is ilyet vennék! jól értem, hogy USB-ként rögtön tudom használni és "csak" NAS ként kell törölni a partíciót?

őszintén van értelme beruházni egy ilyenre?
ennyiért kapok egy USDT P4-et és az tényleg GigaLan lesz.

(#35) canniball válasza lorumLaci (#34) üzenetére


canniball
nagyúr

Az USB-s kérdésre nem tudok válaszolni, de mi értelme lenne így használni? Ha erre van szükséged egy mobil rack sokkal olcsóbb...

Hogy megéri-e az egyéni mérlegelés kérdése: nem kapsz teljes értékű PC-t, tehát kompromisszumokkal jár, de cserébe ugye kedvezőbb az ár és a fogyasztás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36) lorumLaci válasza canniball (#35) üzenetére


lorumLaci
tag

az USB csak azért érdekes, mert a mostani 1TB Samu televan adattal és le szeretném menteni mielőtt létrehozom azt a 2 ext partíciót.

Alapvetően
-torrent
-samba
-multimédia
a cél, bár ez utóbbihoz kellene valami lowprofilos 5.1 audió is (DTS-sel)

de lehet megoldja minden "gondom" a WD TV2, ha jó áron lesz. :K

(#37) canniball válasza lorumLaci (#36) üzenetére


canniball
nagyúr

Mentéshez rakd be egy másik gépbe, kb. 5 perc. :)

Multimédia ezzel? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38) lorumLaci válasza canniball (#37) üzenetére


lorumLaci
tag

ja! az az USDT pc-re vonatkozott ill. az igényeimre, melyekből egy részét eza cucc megoldaná, de talán jobb lenne egy "mindent vivős" cucc :B

ritkán van otthon 1TB szabad hely, szel a haverhoz kell ármeni vele.
ott meg nincs már szabad sata hely, így marad az USB port.

korábban MyBookWord-öm volt, de siralmas aza pár MB amivel ír/olvas, mint ez is.

(#39) Pali79 válasza lorumLaci (#32) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hali!

Igen a WD TV fórumon is fennt szoktam lenni. Elolvastam a fenti hsz-eket is és nem igazán értem a problémádat :N
A gigalan-hoz nem tudok hozzászólni, mert nekem nincs, de nem hinném, hogy kamu lenne (azért a Dlink nem egy kis gagyi cég :) )
Nekem a következőképp megy a dolog: 2.15 HU FW, Webian 3.05, Transmission 1.73. ezek vannak a DNS-en, 1,5 T-s samu vinyó benne.

A TM-el letöltöm a torrentet, a DNS minden nap végrehajt egy automata unrar-t ami ki is csomizza a filmet, MP3-at vagy bármit. Lan-on, egy USB-s hálókártyán keresztül megy a WDTV-be és simán nézek minden szaggatás nélkül akár 1080p-s DTS-s vagy DD 5.1 filmet.

Nekem tökéletesen bejött a cucc. Nem zörög (a venti is csak néha kapcsolbe) keveset eszik és állandóan megy ez főleg a torrent arányomra van jó hatással :DD

Ja a linux kérdésedre a 2.15 HU fw egy lebutított debian, de ennél többet nem tudok róla. Ha valaki vágja a programozást és a linuxot az csinálhat rá másik fw-t, de nem hinném, hogy szükség lenne rá. A mostani tuti stabil és a webiant folyamatosan fejlesztik, azt néha érdemes frissíteni, de én csak akkor nyúlok hozzá ha gond van vele.

(#40) Dorian Gray


Dorian Gray
csendes tag

Ide is beírom, hátha van valakinek ötlete.

Szóval pár napja vettem egy DNS 313-at és sajnos máris problémáim vannak. Itthon 3 gépet használunk ketten. Azért, hogy ne kelljen mindig ide-oda másolgatni a dokumentumokat (zene, kép, email, stb...), azok eddig az egyik asztali meghajtón voltak megosztva.

Sajnos úgy tűnik, hogy az Outlook nem szereti a D-Linket, ugyanis a használt PST fájl tönkremegy ha a NAS-ról futtatom. :-( Próbáltam már a gyári 1.03-at, a magyarított 2.15-öt magában, illetve Webiannal. Ez utóbbi esetben mindkét fajta Samba szervert kipróbálva, de változás nem történt. Tudom, hogy az MS nem ajánlja a PST fájlok hálózati meghajtóról való futtatását, de eddig nem volt ezzel gond (2 user, a fájlok egyenként mindössze 200Mb-osak, régebben még b-s wifin keresztül is minden működött).

Van valakinek valami ötlete? Esetleg valami plugin a Webianhoz?

(A HDD egy 500Gb-os WD GP)

Minden választ előre is köszönök!

U.I.: Tulajdonképpen nekem a gyári FW is megfelelne. Nem akarok vele torrentezni, csak megosztásra és esetleg FTP-re használnám.

(#41) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Tetszik ez a NAS!
Torrentezésre használnám elsősorban.
A kérdése, hogy lenne-e esetleg ennél jobb választásom kb. ebben az árkategóriában, ill hogy a dlinkhelp.eu és a módosított FW oldala miért nem elérhető?

letöltés: http://tomi.belcom.hu/dns313/DNS313-215HU.EXE
leírás: http://www.dlinkhelp.eu/index.php?topic=37.0

Sanos nem mennek. :(

[ Szerkesztve ]

(#42) Dorian Gray válasza vfeco (#41) üzenetére


Dorian Gray
csendes tag

Ebben az árkategóriában szerintem nincsen semmi más. A 2.15-ös Firmware a Webian weblapjáról elérhető.

http://bian.extra.hu/webian/install.php

(#43) vfeco válasza Dorian Gray (#42) üzenetére


vfeco
aktív tag

Köszönöm segítséged!
Elgondolkodom egy ilyen cuccon. :K

(#44) lorumLaci válasza Pali79 (#39) üzenetére


lorumLaci
tag

köszönöm :R mindenre választ kaptam ;)

(GigaLAN: a proci nem tudja ilyen sebességgel küldeni az adatot, tehát egy 10-es lan is elég rá, úgy sem megy gyorsabban.....olvastam vhol.)

(#45) lorumLaci válasza Pali79 (#39) üzenetére


lorumLaci
tag

illetve még annyi, hogy neked mennyivel megy az adat egy PC és a DNS között? (oda/vissza)

(#46) Pali79 válasza lorumLaci (#45) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát kb 8000-9000 KB/sec a max, de nekem csak 10/100-as a rúterem :)

(#47) lorumLaci válasza Pali79 (#46) üzenetére


lorumLaci
tag

nemááá.....pont azt írták erről is, hogy jó, ha 1-2MB-vel megy, nem 8-9-cel :Y
hát gratula :C

(#48) Hambizee


Hambizee
csendes tag

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy a 313 használható-e olyan célra, hogy internetes rádiókat vegyen fel vele az ember. Tehát megmondom neki, hogy az XY rádiót vegye fel hajnal 2-4.-ig.

Előre is köszi a választ.

Láttam, hogy linux fut rajta, ahhoz semmit sem értek, de a felvevő progikból mindig van linuxos változat is.

(#49) Dorian Gray válasza lorumLaci (#45) üzenetére


Dorian Gray
csendes tag

Gigabites routerem van (DLINK 655), gyári firmwarrel, 5400-as WD GP-s merevlemezzel (csak 8Mb Cache) max 6MB, 2.15-ös magyar fimwarrel 10 felett, néha 15 körülire is felkúszott huzamosabb ideig.

(#50) Pali79 válasza lorumLaci (#47) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát nem tudom hol olvastad ezt, de van akinek 20 megával is megy (jóminőségű gigabites hálózat, OSX, 2.15HU fw) :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.